You are currently viewing Możliwości kursu obróbki CNC

Możliwości kursu obróbki CNC

Maszyny sterowane numerycznie stanowią dziś podstawę tak międzynarodowego, jak i polskiego przemysłu produkcyjnego. Praktycznie we wszystkich większych i poważniejszych zakładach, z różnych branż, można trafić chociażby na toczenie CNC.

Obróbka CNC i podstawowa wiedza

obróbka cncZ tego względu, zastanawiając się nad rozwojem swojej karier y zawodowej, warto pomyśleć o kursie na operatora maszyn CNC jako o bardzo perspektywicznej i rozwojowej możliwości. Popularność CNC jest dziś tak duża, że w bardzo wielu miejscach w Polsce można znaleźć ośrodki, w których odbywają się certyfikowane kursy na operatora. Wystarczy poszukać odpowiedniej lokalizacji, przykładowo na Śląsku, która będzie najlepiej odpowiadać naszym ewentualnym preferencjom dojazdowym i zgłosić się. Operator CNC to przyszłościowy zawód, który w najbliższym czasie powinien się ciągle rozwijać, dlatego też warto zastanowić się nad tym wyborem i rozpocząć swoją karierę od odpowiedniego kursu. Zakończenie kursu obsługi maszyn CNC gwarantuje przede wszystkim poznanie czym jest obróbka CNC oraz nabycie podstawowych umiejętności obsługi maszyn sterowanych numerycznie ,funkcjonujących na najpopularniejszych sterownikach. Za sprawą kursu jego uczestnik posiada też umiejętność samodzielnej pracy w oparciu o odpowiednią dokumentację. Chodzi tu głównie o toczenie, frezowanie, obsługę centrów obróbczych. W przyszłości niezbędna okaże się też nabyta podstawowa umiejętność czytania rysunku technicznego i korzystanie z narzędzi pomiarowych, takich jak suwmiarka, mikrometr.

Obróbka skrawaniem to wreszcie dobór odpowiednich narzędzi, a także parametrów obróbczych maszyn CNC. Nie jest to umiejętność oczywista i intuicyjna, więc jej również należy nauczyć się na szkoleniu.

Obróbkę CNC wykona Toczenie stali – Mcomponents, województwo Śląskie, Sosnowiec, ul. Wojska Polskiego 138