You are currently viewing Na co zwrócić uwagę wybierając jonizatory wody?

Na co zwrócić uwagę wybierając jonizatory wody?

O tym jak bardzo ważna jest dla naszego zdrowia woda chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Zalecane jest aby pić co najmniej dwa litry wody dziennie. Większość z nas stara się zgodnie z taką zasadą żyć.

Które jonizatory wody są najlepsze?

Mało jednak słyszymy o tym aby zwracać również uwagę nie tylko na ilość ale też na jakość wody, którą pijemy. Okazuje się bowiem, że współcześnie nasz organizm podlega coraz większemu zakwaszaniu. Aby temuJonizatory wody zapobiec powinniśmy wystrzegać się mocno przetworzonych produktów. Ogromną pomocą jest też picie najzdrowszej wody na świecie – wody alkalicznej. W naturze taka woda występuje w topniejących lodowcach. Oczywiście my jednak nie mamy do niej dostępu. Właśnie dlatego stworzono jonizatory wody. Już dawniej wykorzystywano wodę alkaliczną w górnictwie. Trzydzieści lat temu jeden z rosyjskich naukowców zauważył, że górnicy kąpiący się w takiej wodzie alkalicznej są odporniejsi a ich rany dużo szybciej się goją. Spostrzeżenie to wykorzystali Japończycy, którzy stworzyli pierwszy jonizator wody do prywatnego użytku. Do dziś ich technologia należy do najlepszych a japońskie jonizatory wody wyprzedzają modele wszystkich innych krajów. I jest to pierwsza rzecz na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie jonizatora. Jeśli jest pochodzenia japońskiego lub koreańskiego to mamy pewność wysokiej jakości produktu. Jeśli spotkamy się z brakiem oznaczenia lub będzie podane, że jest to produkt z Azji to jest to jonizator wody z Chin i powinniśmy się go wystrzegać. Kolejnymi aspektami o których powinniśmy pamiętać przy zakupie są jakość filtrów i wielkość ogniw. Ponadto istotny jest stopień zaawansowania technologicznego oprogramowaniem do procesu elektrolizy.

Nasi krajowi dystrybutorzy prowadzą na swoich stronach bardzo dobre poradniki na temat tych aspektów. Warto się z nimi zapoznać przed zakupem jonizatora wody.