You are currently viewing Na konsultacje do neurochirurga – prywatnie czy w ramach NFZ?

Na konsultacje do neurochirurga – prywatnie czy w ramach NFZ?

Neurochirurg jest to lekarz specjalista, zajmujący się, ujmując to bardzo szeroko, układem nerwowym. Neurochirurg przeprowadza kompleksową diagnostykę i podejmuje kroki w kierunku odpowiedniego leczenia. Choroby układu nerwowego dotyczą przede wszystkim mózgu, rdzenia kręgowego, czy też układu naczyniowego. Jeżeli już dopadną nas jakiekolwiek dolegliwości w tym zakresie, zastanawiamy się gdzie znaleźć właściwego specjalistę oraz czy szukać go prywatnie, czy w ramach NFZ.

Na konsultację do neurochirurga prywatnie czy w ramach NFZ?

neurochirurg w Bydgoszczy prywatnieChoroby układu nerwowego zaczynają się od lżejszych, bardziej błahych, takich jak zaburzenia snu, migrena czy zwyczajne bóle głowy, przez poważniejsze, takie jak padaczka, zaburzenia poznawcze, aż po bardzo poważne, takie jak stwardnienie rozsiane czy nowotwory ośrodkowego układu nerwowego. Część chorób pewnie nawet nic nam nie powie, kiedy usłyszymy ich nazwę. Do tych rzadszych bowiem należą między innymi abazja, beri-beri, pupillotonia oraz latyryzm. Jeżeli stwierdzimy u siebie jakieś dolegliwości neurologiczne czy neurochirurgiczne, zadajemy sobie pytanie czy wybrać się do lekarza prywatnie czy w ramach NFZ. Na przykład neurochirurg w Bydgoszczy prywatnie przyjmie nas z dnia na dzień, nie trzeba umawiać się z wyprzedzeniem, ale oczywiście zapłacimy przynajmniej kilkaset złotych. W ramach NFZ w Bydgoszczy musimy poczekać przynajmniej miesiąc, w innych miastach różnie to bywa, ale na pewno czas oczekiwania zaczyna się od kilku tygodni.

Czy neurochirurg w Bydgoszczy prywatnie czy w ramach NFZ czy też w zupełnie innym mieście, może pomóc nam zdiagnozować bardzo poważną chorobę układu nerwowego, dlatego jeżeli pojawią się chociażby drobne objawy, których nawet nie łączymy z czymś poważniejszym, warto sprawdzić wszystkie możliwości, by ewentualnie móc działać we wczesnym stadium choroby.