You are currently viewing Najlepsze bramki do piłki ręcznej

Najlepsze bramki do piłki ręcznej

Jednym z najpopularniejszych sportów zespołowych jest bez wątpienia piłka ręczna. W tę grę może grać każdy, bez względu na płeć czy wiek. Podczas gry wymagana jest zręczność, szybkość oraz najlepiej dobra kondycja. Piłka służąca do piłki ręcznej charakteryzuje się niewielkim rozmiarem, tak żeby łatwo zmieściła się w dłoni.

Bramki do piłki ręcznej

dobra bramka do piłki ręcznejPodobnie jak w piłce nożnej, do gry w piłkę ręczną potrzebne jest boisko o odpowiednich wymiarach oraz dwie bramki. Udział w meczu piłki ręcznej biorą dwie drużyny, w każdej z drużyn znajduje się siedmiu zawodników,  jeden z nich zajmuje pole przy bramce, broniąc jej przed przeciwnikami. Cel gry to oczywiście zdobycie jak największej ilości bramek. Bramka do gry musi być odpowiednich rozmiarów, dobra bramka do piłki ręcznej musi być solidna i dobrze skonstruowana, odporna na uderzenia piłki. Istnieją również przenośne bramki do piłki ręcznej, które mogą być z powodzeniem wykorzystane na zewnątrz, poza salą sportową. Zasady gry w piłkę ręczną nie są skomplikowane, a cała gra wymaga dużej zręczności i szybkości. Każdy z graczy przez prawie cały czas musi kozłować i wykonywać liczne podania do innych zawodników, oprócz tego każdy gracz może wykonać maksymalnie trzy kroki z piłką trzymaną w dłoni. Ta zasada nie dotyczy bramkarzy, którzy mogą wykonać więcej kroków.

Gra w piłkę ręczną obecna jest już w szkole podstawowej podczas zajęć wychowania fizycznego. Mogą więc grać w nią nawet dzieci. To doskonały sport dla tych, którzy chcą poprawić lub zadbać o swoją dotychczasową kondycję. Do gry nie potrzeba tak wielu zawodników jak w piłce nożnej, ponieważ w piłce ręcznej drużyna liczy jedynie siedmiu zawodników. Jest to więc dobra opcja na aktywne spędzenie wolnego czasu w gronie znajomych.