Najlepsze skateparki w Polsce? Mój znajomy ma je w małym palcu

Jesteśmy bandą znajomych już od gimnazjum. Każde z nas poszło do innego liceum, ale nie było u nas urwania kontaktu, wręcz przeciwnie. Czasem te znajomości po ukończeniu szkół się urywają, natomiast nasza przetrwała.

Skateparki są popularne

skateparkiLubiliśmy skateparki ponad wszystko. Jeździliśmy razem na desce, i to ta pasja nas aż tak bardzo połączyła. Czasami nie widywaliśmy się długo, zwłaszcza, że lubiliśmy podróżować, czasami odwiedzaliśmy wakepark i różne takie inne obiekty rekreacyjne. Nie zawsze udawało nam się razem wyjeżdżać. No ale jak była okazja, to korzystaliśmy, i wtedy właśnie pierwszy raz spróbowaliśmy innego jeżdżenia na desce, czyli takiego na wodzie. Któregoś dnia nasz znajomy powrócił z długiej wycieczki. Opowiadał nam gdzie był i mówił, że wszystkie skateparki w Polsce chyba ma już zbadane. Mówił nam, że Opole mu się chyba najbardziej podobało. Ja tam z kolei stawiałem na Chorzów, bo kiedyś byłem tam przy okazji wyjazdu rodzinnego z rodzicami. I zaczęliśmy się spierać, na temat różnic skateparków. Który jest większy, który ma więcej możliwości trenowania nowych umiejętności i tak dalej. Nie doszliśmy do konsensusu, bo i tak każdy miał swoją opinię. Niektórym odpowiada co innego, i tak też powinno być. Gdyby wszyscy mieli taki sam pogląd co do skateboardingu, to skateparki byłyby tak przepełnione, że nie dalibyśmy rady nawet się spokojnie przejechać. Lubimy wymieniać się różnymi opiniami, bo to może nam czasem zasugerować coś ciekawego, lub jakieś inne rozwiązanie. Wiadomo, że z rad można skorzystać, lub też nie, zależy jak tam co komu odpowiada. No ale obiecaliśmy sobie, że kiedyś zrobimy sobie wielki wyjazd do wszystkich skateparków dla porównania. A ten nasz znajomy to jeszcze kolarstwo górskie trenuje.

Mówi, że w Polsce jest ono najlepsze, ponieważ mamy bardzo fajne szlaki, i przede wszystkim są bezpieczniejsze niż gdziekolwiek indziej. Może na pierwszy rzut oka tak, ale trzeba uważać zawsze, bo góry bywają niepozorne.

Więcej informacji ma Portal 4emotion z atrakcjami sportowymi