Najlepszy rower do miasta

Mniej więcej każdy człowiek co najmniej raz w życiu miał przyjemność skorzystać z roweru. Jednak najwięcej cyklistów spotkamy w krajach Europy zachodniej. W szczególności w Holandii, Niemczech oraz Danii. Z czym to jest związane? O tym wszystko w niniejszym tekście.

Rowery w dużych miastach

rowery miejskie sklepRower to pojazd mechaniczny, który jest napędzany za pomocą ludzkich mięśni. Pierwszy rower powstał w ok. 1839 roku w Anglii i od tamtego momentu liczba tych pojazd stale wzrastała. Obecnie największa liczbę rowerzystów spotkamy w Holandii, Niemczech czy Danii. Wynika to głównie z rozwoju infrastruktury rowerowej szeroko rozumianej. Począwszy od ścieżek rowerowych a skończywszy na rowery miejskie sklep. W tych krajach rower ten jest prawie tak samo popularny jak nigdzie indziej samochody, a liczba i jakość ścieżek stale wzrasta. Ścieżki powstaje w różnych miejscach i zadowolą nawet tych, którzy są najbardziej wybredni. W tych krajach są miejsca, gdzie tylko i wyłącznie można poruszać się rowerem. Pod względem stolic najwięcej rowerów znajdziemy w Amsterdamie, Berlinie oraz Kopenhaga. Najwięcej jednak znajdziemy w Amsterdamie, gdyż na jednego mieszkańca przeciętnie przypada jeden rower. Jednak w takim przypadku rodzą się inne problemy, a mianowicie brak miejsc do parkowania w tak dużych aglomeracjach. Warto jednak zaznaczyć, że z rowerów korzystają nie tylko zwykli pracownicy, ale również urzędnicy czy też dyrektorzy korporacji, który jadą właśnie do pracy.

W wielu krajach rower stał się podstawowym środkiem lokomocji. Wynika to głównie z zarówno zdrowego trybu życia, ale również z tego, że taki środek transportu jest praktycznie dostępny dla każdego cenowo. Ważne by kupując dany rower wiedzieć do jakich głównie celów będzie on używany.