You are currently viewing Namówienie babci na kupno jasnych jeansów

Namówienie babci na kupno jasnych jeansów

Kiedy moi rodzice wyjechali za granicę w celach zarobkowych, to opiekę nade mną sprawowała babcia. Dobrze mi się z nią mieszkało, gdyż o mnie dbała. Rodzice wysyłali babci pieniądze na moje utrzymanie, ale rzadko coś dostawałam do ubrania, ponieważ miałam sporo ciuchów.

Noszenie modnych jeansów kupionych przez babcię 

jasne jeansy damskiePrzyszła wiosna a z nią nowa kolekcja odzieży w sklepach. W tym sezonie modne były jasne jeansy damskie, które nosiły prawie wszystkie moje koleżanki. Też chciałam mieć takie spodnie, ale nie miałam pieniędzy. Chciałam poprosić mamę o więcej pieniędzy, ale od razu zaznaczyła, że mi nie da, ponieważ mam za dużo ubrań. Pozostało mi poprosić babcię. Ona miała swoją emeryturę, która była nawet wysoka i mogła sobie pozwolić, żeby kupić mi takie modne jeansy. Długo się zastanawiałam zanim zagadałam babcię, ale w końcu się odważyłam. Spodnie szybko się sprzedawały i bałam się, że dla mnie już nie wystarczy. Babcia od razu się zgodziła i nawet poszła ze mną do sklepu. Znalazłam parę jeansów w swoim rozmiarze i od razu je przymierzyłam. Pasowały idealnie i pięknie w nich wyglądałam. Babcia jeszcze dała mi pieniądze na koszulę, żebym sobie kupiła do tych jeansów. Wszystko pasowało idealnie. Byłam tak wdzięczna babci, że aż ją uścisnęłam na środku sklepu. Była tym poruszona. Kiedy mama dowiedziała się, że babcia kupiła te modne spodnie, to od razu przelała jej pieniądze. Babcia mi dała całą gotówkę, żebym mogła kupić sobie więcej modnych ubrań.

Nie wydałam wszystkich pieniędzy na ubrania. Odłożyłam sporą sumę na prezent dla babci. Wiem, że marzyła o wyjeździe do sanatorium i zdecydowałam się jej ten wyjazd zafundować. Nawet znalazłam sobie pracę dorywczą, żeby do wakacji uzbierać niezbędną sumę pieniędzy na ten wyjazd.