Naturalne olejki eteryczne

Prawdopodobnie większości z nas olejek eteryczny kojarzy się przede wszystkim z substancją, która wykorzystywana jest do nadania odpowiedniego zapachu świecom. Olejek eteryczny często jest stosowany przez nas także w aromaterapii związanej z odprężającą kąpielą i chwilą oddawania się absolutnej relaksacji. Posiada on jednak również właściwości zdrowotne.

Właściwości zdrowotne olejków eterycznych

olejki eteryczneJeśli chodzi o olejki eteryczne, kiedy zależy nam na ich właściwościach zdrowotnych, powinniśmy szczególnie zadbać o to, by zakupić naturalne olejki. Bez względu na to, na jakim typie olejku eterycznego by nam nie zależało, jeśli nie zakupimy naturalnego olejku, będzie on wyłącznie olejkiem zapachowym. Oczywiście, każdy naturalny olejek eteryczny charakteryzuje się innymi właściwościami. Olejek lawendowy będzie miał działanie uspokajające, ale również kojące w przypadku bólu mięśni, bólów reumatycznych lub menstruacyjnych. Olejek eukaliptusowy świetnie sprawdzi się jako składnik inhalacji, kiedy walczymy z katarem. W przeziębieniu i walką z infekcjami dróg oddechowych pomóc może nam również olejek sosnowy. Dodatkowo, jego odpowiednie stosowanie może wzmocnić naszą odporność. Ciekawymi właściwościami zdrowotnymi na pewno charakteryzuje się też olejek bazyliowy, który pomaga w poprawianiu koncentracji, ale jednocześnie stanowi świetne remedium na problemy gastryczne i pomaga w zwalczaniu bólów migrenowych.

Na rynku znajdziemy różne rodzaje olejków eterycznych. Jeśli chcemy postawić na naturalne metody leczenia różnych dolegliwości, przede wszystkim warto udać się do sprawdzonego sklepu zielarskiego lub dobrej apteki i porozmawiać z farmaceutą o tym, jakie dolegliwości chcielibyśmy zwalczyć przy pomocy olejków. Pomoże nam to dobrać odpowiedni dla naszych potrzeb.