You are currently viewing Nauka jazdy samochodem

Nauka jazdy samochodem

Mimo, że na kursie nauki jazdy, instruktorzy uczą jeździć w jednakowy sposób, to w praktyce każdy kierowca wypracowuje sobie swój własny styl. Jednak początki nauki, zawsze są jednakowe i powodują sporo stresu i zdenerwowania.

Gdzie się zapisać na naukę jazdy?

nauka jazdy w GdanskuKażda osoba, która chce prowadzić samochód, musi zacząć przygodę z czterema kółkami od odbycia kursu na prawo jazdy. Prowadzą je szkoły jazdy znajdujące się w całym kraju i w większości przypadków mają ujednoliconą cenę. Nauka jazdy w Gdansku jest bardzo popularna wśród młodych ludzi, którzy potrzebują prawo jazdy, aby zdobyć lepszą pracę. Kursy trwają trzydzieści godzin, które są dzielone pomiędzy część praktyczną i teoretyczną. Nauka jazdy rozpoczyna się od przyswojenia sobie niezbędnych informacji na temat przepisów ruchu drogowego i zapoznaniem się z podstawowymi sytuacjami drogowymi, z którymi może mieć styczność każdy kierowca. Część praktyczna polega na jazdach z instruktorem po ulicach miast i po placu manewrowym. To zdecydowanie najcięższa część kursu, bo uczymy się na niej wielu nowych umiejętności oraz stosujemy zdobytą teorię w praktyce. W Gdańsku znajduje się przynajmniej kilka placów manewrowych, na których kursanci uczą się wykonywać przodem i tyłem łuk, jazdę między pachołkami i pierwszy raz wykonują kopertę. W trakcie jazd po mieście, kursant nabiera wprawy w płynnym poruszaniu się i automatycznej zmianie biegów. Także w tej części instruktor uczy jak właściwie parkować na kilka, obowiązkowych sposobów.

Na naukę jazdy można się zapisać w najbliższej szkole, gdyż wszystkie powinny prowadzić szkolenia na podobnym poziomie. Różnica polega na podejściu instruktorów do kursantów. Każdy musi spędzić za kierownicą jednakową ilość godzin, a potem zdać wewnętrzny egzamin.