You are currently viewing Nieduża plantacja truskawek

Nieduża plantacja truskawek

Na truskawki każdego roku czekają setki tysięcy ludzi, ponieważ są to wyjątkowo pysze owoce. Ich wadą jest to, że są sezonowe, zatem kupimy je tylko przez określoną cześć roku. Jednakże można je także uprawiać w domu.

Jakie są odmiany truskawek?

mała plantacja truskawekWiększość z nas truskawki kupuje tylko w okresie od czerwca do lipca gdyż wtedy obowiązuje na nie sezon. Wtedy jest ich najwięcej, choć oczywiście w inne miesiące roku też można je kupić, ale nie pochodzą one wtedy z Polski. Większość owoców dostępnych w kraju, pochodzi z dużych plantacji, które dostarczają ogromne ilości owoców na okoliczne place i do sklepów. Jednakże również każdy, kto ma władny ogród, może samodzielnie je uprawiać, gdyż nie jest to trudne zadanie. Mała plantacja truskawek jest w zasięgu ręki każdego z nas, ponieważ nie wymaga to dużych umiejętności. Kawałek ziemi, sadzonki, właściwa gleba i nawozy, powinny wystarczyć na początek. Oczywiście wiedzą i doświadczenie są niezastąpione, ale dziś można wszystkiego się nauczyć, chociażby z internetu. Oczywiście uprawa truskawek wymaga tez czasu i systematyczności, ponieważ  codzienne podlewanie i plewienie sadzonek jest bardzo ważnym zabiegiem. Plantacje pod gołym niebem wymagają specjalnego systemu nawadniania, dzięki czemu ten proces odbywa się niemalże automatycznie. W Polsce przeważnie mamy więcej dużych plantacji dających nawet kilkanaście ton owoców rocznie, jednakże nie brakuje też mniejszych, które zaopatrują okoliczne sklepy, targi i place handlowe w świeże owoce.

Wbrew pozorom uprawa truskawek nie jest skomplikowana, choć wymaga zastosowanie się do kilku, kluczowych zasad. Są to owoce, które bez wątpienia mają i będą mieć zbyt, ponieważ niemalże każdy czeka na nie z utęsknieniem przez cały rok, bez względu na odmianę.