You are currently viewing Nowoczesne maszynki obrotowe

Nowoczesne maszynki obrotowe

Rotacyjne maszynki do tatuowania, mające kształt długopisu są bardzo rozpowszechnione wśród doświadczonych tatuatorów, przede wszystkim z racji łatwości, z jaką przychodzi wykonywanie tatuaży z ich użyciem. Małe, lekkie maszynki umożliwiają najdokładniejsze tworzenie najmniejszych detali na dowolnym tatuażu, oraz wykorzystywanie technik zbyt precyzyjnych jak na ciężkie, duże maszynki.

Najbardziej rekomendowane maszynki do tatuowania

maszynka pen do tatuażuMaszynki kompaktowe są, zaraz obok wersji tłokowych, najczęściej wykorzystywanymi maszynkami do tatuowania, z wielu różnych przyczyn. Przede wszystkim, maszynka Pen do tatuażu jest lekka, i pozwala na trzymanie jej w taki sam sposób jak zwykły długopis, a tym samym znacznie ułatwia konturowanie czy nawet rysowanie wzoru na skórze. Maszynki obrotowe są również znacznie stabilniejsze, gdyż mechanizm maszynek tego rodzaju nie wywołuje drgań, a tym samym nie powoduje zmęczenia oraz utraty precyzji podczas tatuowania najdrobniejszych detali. Maszynki te są niekiedy bardzo wyspecjalizowane, i mogą być przeznaczone zarówno do pracy ogólnej, jak i do tworzenia konturów, detali czy efektów, aczkolwiek każda maszynka obrotowa ma bardzo podobne możliwości. Doświadczeni tatuatorzy często wyposażają się w kilka rodzajów maszynek tego typu, spośród których każda przeznaczona jest do tworzenia odmiennego rodzaju efektów i stosowania całkowicie innych technik.

Najnowsze maszynki obrotowe są jednak zaprojektowane tak, by zastępować stare maszynki tłokowe, od których są mniejsze, wygodniejsze i bardziej precyzyjne, ale również i bardziej wielozadaniowe. W wielu zakładach tatuatorskich są one więc jedynym stosowanym rodzajem maszynki do tatuowania, nawet jeśli używane są tam w wielu różnych wariantach do odmiennych technik.