You are currently viewing Nowoczesny artysta czyli dj

Nowoczesny artysta czyli dj

W dzisiejszych czasach sztukę można zrobić nawet ze zwykłych czynności jak na przykład gotowanie czy uprawianie konkretnego sportu. Wiele zawodów niegdyś związanych ze sztuką jest coraz bardziej zapominanych.

Dj prowadzi imprezy

djDo siedemnastego wieku za artystę uważano się barda – był on poetą i muzykiem zarazem, dzisiaj mamy kompozytorów, dyrygentów. Często dzisiejsze imprezy prowadzi dj, a nie wodzirej, bez którego do niedawna nie mogło by się odbyć żadne wesele. Tak więc można uznać iż dj powoli przejmuje miejsce nie tylko takiej osoby jak wodzirej, ale też kompozytora, dyrygenta, muzyka. Na szczęście dla większości artystów, których działalność związana jest z muzyką, dyskdżokej nie zajmie nigdy ich miejsca w operach czy eleganckich salach koncertowych. Wiadomo, że najszybciej nowości dochodzą do dużych miast jak Bydgoszcz czy Toruń, a wolniej do mniejszych miejscowości. Co więcej, w Polsce możemy rozpoznać miasta, dla których sztuka jest bardziej istotna niż w innych, Do takich miejsc z pewnością możemy zaliczyć Toruń czy Kraków. Tak więc nowoczesny artysta powinien przez jakiś czas w nich pomieszkać, dokształcić się. Jednak jeżeli drzemiąca w nas dusza, jest duszą artysty, inspirację znajdziemy wszędzie – zarówno w Bydgoszczy, jak i w Opolu, czy w górach, albo też nad morzem. Z pewnością dzisiejszy artysta musi mieć dostęp do portali społecznościowych takich jak Instagram czy Facebook. Dzięki takim portalom nasza sztuka może zostać dostrzeżona nawet na drugim krańcu świata.

Oczywistym faktem jest to, że artysta, niezależnie od czasów w których żył, chciał być znany w jak najszerszym gronie, a także podziwiany. Łatwo można stwierdzić, że w dzisiejszych czasach z pewnością osiągnięcie popularności na skalę światową jest dużo łatwiejsze.

Więcej na ten temat na stronie http://weselny-wodzirej.pl