You are currently viewing O nagrobkach granitowych i szerokiej ofercie producenta

O nagrobkach granitowych i szerokiej ofercie producenta

Zawsze lubiłam przeglądać strony internetowe. Pewnego dnia wpadłam na portal założony przez znany wszystkim zakład pogrzebowy. Tam dowiedziałam się, że istnieje możliwość wykonania własnego pogrzeby, a właściwie to zaplanowania go.

Solidny nagrobek i organizacja pogrzebu 

solidne nagrobki granitoweJako kobieta w średnim wieku zainteresowałam się taką tematyką i chciałam zobaczyć jak to na prawdę wygląda. Po skontaktowaniu się z właścicielem dowiedziałam się, że mogę wszystko sama zaplanować i w ten sposób odciążyć rodzinę. Śmierć w rodzinie bliskiej osoby jest nie zwykle bolesna, a organizacja pogrzebu w takim momencie nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy. Stwierdziłam, że mogę lepiej zrobić to sama. Na początku musiałam ustalić wygląd trumny, stroju oraz makijażu. To nie było dla mnie problemem. Niestety nie wiedziałam na jaki nagrobek powinnam się zdecydować. W dzisiejszych czasach coraz bardziej modne były urny. Ja stwierdziłam, że chcę tradycyjną formę pochówku. Odwiedziłam także firmę trudniącą się tymi zagadnieniami. Osobiście najbardziej podobały mi się solidne nagrobki granitowe. Także chciałam od razu je zamontować na wykupionym przeze mnie miejscu na cmentarzu. Zawsze takie sprawy były dla mnie normalne w dzisiejszym świecie to stawało się codziennością. Oczywiście zdarzały się osoby, które twierdziły, że pomnik za życia jest lekką przesadą. Jeżeli o kolor to atrakcyjniejsze dla mnie były jasne barwy. Taki marmur wydawał się cieplejszy. Obowiązkowo wraz z nowym pomnikiem zamówiłam ławkę dla lepszego komfortu. Takie usługi były o normalnej cenie. Tylko z jedną różnicą.

Ja sama o wszystkim decydowałam i to było dla mnie jak najbardziej na rękę. Byłam nie zwykle zadowolona ze swojego pomysłu i polecałam innym takie rozwiązanie. Tylko moja rodzina uważała to za coś bezsensownego.