Ochrona oczu w pracy

Istnieją zawody, w których istotną, a nawet najważniejszą rolę odgrywa osłona przed szkodliwymi czynnikami oczu oraz twarzy. Wzrok jest zmysłem, dzięki któremu możemy oglądać otaczający nas świat i bez którego ciężko się obejść, dlatego jeżeli mamy pracę, która może zagrozić naszym oczom, musimy zadbać koniecznie o ich ochronę.

Gogle chroniące oczy

gogle ochronne z poliwęglanuKiedy pracujemy na budowie i istnieje ryzyko, że jakiś odprysk może wpaść nam do oka, w labolatorium i jakaś ciecz może niepostrzeżenie dostać się do naszych oczu oraz w wielu innych przypadkach, gdy podczas pracy powinniśmy chronić nasz wzrok przed uszkodzeniem, potrzebne nam będą artykuły, które pomogą osłonić oczy przed szkodliwymi czynnikami. Jednym z rozwiązań są gogle ochronne z poliwęglanu, które z pewnością pomogą w zmniejszeniu ryzyka uszkodzenia wzroku. Gogle ochronne to nic innego jak okulary, które zapobiegają utracie wzroku lub jego uszkodzeniu podczas pracy. Najczęściej są wykonane właśnie z poliwęglanu. Poliwęglan jest nowoczesnym polimerowym tworzywem sztucznym, który stanowi doskonały zamiennik dla szkła. Produkt charakteryzuje m. in.lekkość – 2-krotnie lżejszy od szkła, przeźroczystość porównywalna do szkła,  25-krotnie większa odporność na uderzenia niż szkło, zakres temperatur stosowania od -40 do + 120°C, wysoka termoizolacyjność, zabezpieczenie warstwą anty UV, trudnopalność, trwałość, łatwość do formowania na zimno i gorąco, bogata kolorystyka oraz wiele odmian struktury powierzchni.

Jak sama nazwa wskazuje służy do ochrony oczu przed odpryskami ciał stałych występujących podczas ręcznej i maszynowej obróbki metali, drewna, tworzyw sztucznych, materiałów ceramicznych itp. umożliwiają równoczesne noszenie okularów korekcyjnych.Warto więc się w nie zaopatrzyć, jeżeli mamy na względzie własne dobro.