You are currently viewing Oddanie samochodu na auto szrot

Oddanie samochodu na auto szrot

 

Moja siostra miała niedawno poważny wypadek samochodowy. Inny kierowca wymusił na niej pierwszeństwo, w związku z tym samochód do niczego się nie nadawał. Co prawda dostanie pieniądze z ubezpieczenia, co jednak nie zmienia faktu, ze auto było nie do naprawy.

Auto szrot i samochód powypadkowy

auto szrot GnieznoMagda była bardzo przejęta całym wypadkiem, nawet jeśli nie odbył się z jej winy. Największy problem był jednak z samochodem. Co z nim zrobić? Jeździć się nie da, a stać na podjeździe nie może. Na części nie wiem czy da się go rozebrać. Chciałam jakoś pomóc siostrze, by jakoś ją odciążyć, skoro sama i tak wisiała na telefonie by załatwić wszystkie sprawy ubezpieczeniowe. Ja tymczasem znalazłam auto szrot Poznań. Firma przede wszystkim załatwiała transport auta, więc nie trzeba było się tym martwić, załatwiać lawety i tak dalej. Zapewniali, że transakcja obdbywa się sprawnie i szybko. Dodatkowo oni jeszcze zapłacą za samochód! Wiadomo, że kokosów z tego nie będzie, ale lepsze to niż nic. Nie dosyć, że pozbędziemy się złomu, to ktoś da za to pieniądze. Co oni później robią z tymi samochodami to mnie nie interesuje, ważne że wszystko da się załatwić. Zadzwoniłam na auto szrot i umówiłam się z nimi na najbliższy możliwy termin, czyli następnego dnia. Magdzie powiedziałam, że wszystko załatwione i nie musi się przejmować. To miała być niespodzianka. Panowie faktycznie podjechali lawetą, wsadzili na nią auto, a potem wręczyli Magdzie plik gotówki. Siostra była w szoku. Tak się martwiła i to zupełnie niepotrzebnie.

Z ubezpieczenia także szybko przyszły pieniądze, a winnego wypadkowi skazali na grzywną i prace społeczne. Może dzięki temu następnym razem będzie jeździł bezpieczniej i w nikogo nie wjedzie. Teraz wiem, że nawet najbardziej zniszczone auto powypadkowe można oddać z zyskiem na szrot.