You are currently viewing Odpoczynek zimowy z dzieckiem

Odpoczynek zimowy z dzieckiem

Niewątpliwie czas urlopu letniego jest najbardziej wy czekiwany przez wszystkich nie tylko dorosłych ale również dzieci. Taki okres dwumiesięcznych wakacji przydaje się do odpocząć od stresującej szkoły. Na szczęście w okresie zimowym również mamy dwa tygodnie odpoczynku. W tym czasie dzieci muszą nabrać na nowo sił i odpocząć. Bardzo często tym okresie rodzice zabierają dzieci w góry.

Gdzie jechać na ferie zimowe?

ferie zimowe w górachBardzo często rodzice, którzy mają czas wyjechać z dzieckiem na ferie zimowe zastanawiam się gdzie pojechać. W Polsce zarówno Tatry, Bieszczady i Karkonosze zachęcają do przyjazdu wszystkich turystów. Jeśli aktywnie jeździmy na nartach lub innym sprzęcie to możemy jechać typowo na wypoczynek aktywny. Aktywne ferie zimowe w górach są najczęściej organizowane przez rodziców. Oczywiście w polskich górach jest bardzo dużo polecanych stoków z fajnymi wyciągami. Możemy nauczyć dziecko jeździć na jakimś sprzęcie zimowym np. na snowboardzie lub nartach. Ponadto wiele fajnych hoteli w górach posiadają basen, jacuzzi oraz strefą spa. Dlatego po aktywnym dniu na stoku możemy wypocząć w hotelu. Ferie zimowe wcale nie są tanie. Za pobyt czteroosobowej rodziny w hotelu przez okres pięciu dni to koszt nawet trzech do 4000 zł. Do tego dochodzą wszelkie opłaty związane z jazdą na nartach np. wypożyczenie sprzętu, zapłata za instruktora oraz opłata za wyciągi narciarskie.

Chcąc aktywnie spędzić ferie zimowe z naszym dzieckiem możemy wybrać oferty wielu biur podróży, które proponują pobyt w polskich górach. Oczywiście zależności od tego czy jesteśmy sportowcami i czy uprawiamy sporty zimowe takie miejsce w Polsce wybieramy. Bardzo często rodzice zabierają dzieci do stolicy Tatr czyli Zakopanego tam oprócz aktywności sportowej można także pospacerować po Krupówkach.