You are currently viewing Odpowiednie zabezpieczenie dronów podczas transportu

Odpowiednie zabezpieczenie dronów podczas transportu

Kiedy kupowałam swojego drona, byłam tym faktem tak podekscytowana, że zwyczajnie zapomniałam zakupić jakiegoś pokrowca, który zabezpieczyłby odpowiednio mój sprzęt. Niestety cały czas z jakiegoś powodu odkładałam zakup plecaka lub walizki, co doprowadziło do zepsucia drona.

Plecaki dostosowane specjalnie dla dronów

plecak phantom 4Zawsze, kiedy kupuję nowego laptopa, telefon, lub jak w tym przypadku, drona, przez jakiś czas żyję w jakimś iluzorycznym przeświadczeniu, iż nic złego mu się nie stanie. W końcu jest to nowy sprzęt, więc będę dbała o niego, jak o jajko. Tak jakbym całkowicie zapominała, iż niektóre wypadki zdarzają się niekoniecznie z naszej winy. Początkowo myślałam, że pokrowiec na drona nie jest mi potrzeby ponieważ nie będę z nim nigdzie jeździć, lecz pewnego dnia dostałam propozycję, aby uwiecznić za pomocą drona moje piękne okolice i wówczas, kiedy wiozłam go w zwykłym plecaku, z jakiegoś powodu uległ on uszkodzeniu. Po odesłaniu drona do serwisu od razu pobiegłam do sklepu, żeby kupić plecak do drona. Specjalny plecak, który zabezpieczy mój sprzęt w sposób odpowiedni nie tylko podczas transportowania go rowerem, ale także samochodem. Poza tym kiedy zakupiłam już taki plecak, okazało się, że jest znacznie wygodniejszy od zwykłego plecaka, jakim transportowałam dotychczas drona. Teraz wiem, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie elektronicznego sprzętu, oraz, że w tym celu nie wystarczy owinąć drona bluzami w celu amortyzacji drgań.

Nowy plecak miał w środku mnóstwo użytecznych kieszonek oraz przedziałek. Nie tylko zawierał te podstawowe dla śmigieł, kontrolera i samego drona, ale także było mnóstwo miejsca na różnorodne akcesoria, dodatkowe baterie, tablet, a nawet miejsce na laptopa! Odkąd transportuje drona w ten sposób, jeszcze nigdy nic mu się złego nie stało, a ja wreszcie mogę być o niego spokojna. 

Informacje pochodzą z https://flytoy.pl