You are currently viewing Odzież i buty robocze czy rzeczywiście są potrzebne?

Odzież i buty robocze czy rzeczywiście są potrzebne?

Dzisiaj mamy mały bum na różne dziwne stroje np kombinezony jednorazowe. Nikt kiedyś o czymś takim nie słyszał i też żył a my dzisiaj nie możemy się bez tego obejść. Bardzo ciekawe prawda że jeszcze dwadzieścia bądź trzydzieści lat temu nikt o takich dziwnych rzeczach nie słyszał.

Buty robocze a bezpieczeństwo w pracy

buty roboczeA w ogóle jak teraz rozmawiam z osobami starszymi i mówię że wymogi w pracy każą się ubierać na służbowo to każdy zdziwiony że niby co to ma być i w ogóle. A no to ma być że np buty robocze cofra czy też buty robocze urgent są teraz nam niezbędne. Tak tak samo jak buty robocze s3 bardzo ciekawe a jednak każda firma przemysłowa posiada coś takiego jak buty robocze. No jest to stały składnik naszej wyprawki do pracy. W każdym zakładzie inspekcja sprawdza zagrożenie jakie za sobą niesie praca w danej firmie i branży i tak też się dzieje że to jest wymagane. Moi dziadkowie opowiadają że kiedyś to się pracowało na bosaka i też było dobrze a teraz to wszyscy tylko wymyślają i cuda wianki wychodzą ale czy na pewno. Ja to osobiście jestem zdania że to jest bardzo dobre podejście. Przecież kiedyś nie dbano o coś takiego jak higiena i bezpieczeństwo pracy. I kiedyś były różne dziwne historie np że ktoś gdzieś wszedł na coś, albo że ktoś coś złamał. I tutaj właśnie kłania się nasze bezpieczeństwo przecież to nasze zdrowie ja nie jestem zwolennikiem zasad ale jeśli ma to mi ratować zdrowie lub niekiedy życie to jestem jak najbardziej za. Przecież coś trzeba działać w tym kierunku.

 

Nie możemy się jako Państwo cofać a raczej dorównywać największym czołowym Państwom które minimalizują niemalże do zera możliwość powikłań bądź wypadków. Jest to dla nas a nie dla kokoś i powinniśmy o tym pamiętać decydując sie na jakieś niebezpieczne posunięcia. Pamiętajmy życie mamy tylko jedno i ie patrzmy na innych.