You are currently viewing Odżywcze i smaczne konopie łuskane

Odżywcze i smaczne konopie łuskane

 

Zdrowe odżywianie stało się w ciągu ostatnich lat bardzo popularne – z uwagi na dbałość o kondycję organizmu oraz kształtowanie sylwetki. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzą sklepy spożywcze, które proponują już bardzo zróżnicowany asortyment w tym zakresie.

Zastosowanie nasion konopi

nasiona konopi łuskaneNa rynku artykułów żywnościowych pojawiło się sporo produktów, które nie dla wszystkich są  znane. Przykładem mogą być nasiona konopi łuskane, które początkowo dostępne były wyłącznie w sklepach specjalistycznych, a obecnie można je również zakupić w marketach wielkopowierzchniowych. Takie nasiona pozyskiwane są z konopi siewnej, czyli jadalnej. Osoby, które korzystają z tego produktu cenią sobie nie tylko jego smak, ale także wartość odżywczą. Jadalne konopie posiadają idealne proporcje kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6, które są korzystne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Konopie zawierają także łatwo przyswajalne białko, co doceniają przede wszystkim weganie i wegetarianie. Posiłki z dodatkiem konopi wpływają korzystnie na układ pokarmowy i krwionośny, działają też antyzapalnie. Odżywcze ziarna konopi można włączyć do rozmaitych posiłków i tym samym urozmaicić codzienne menu. Nasiona konopi świetnie smakują w połączeniu z warzywami, kaszami czy ryżem. Co więcej – konopie wykorzystywane są do komponowania wysokowartościowych koktajli, które można przyrządzić do posiłku. Pasjonaci kulinarnych przedsięwzięć wykorzystują nasiona konopi także do różnego rodzaju ciast i deserów.

Smaczne i odżywcze produkty warto włączyć do codziennych posiłków. Produkty żywnościowe, które wyróżniają się wysoką zawartością witamin i substancji mineralnych potrzebne są w diecie zarówno dorosłych, jak i dzieci. Taka żywność wspiera układ odpornościowy i dostarcza do organizmu wielu cennych składników.