You are currently viewing Ogrody miejskie i ich zakładanie

Ogrody miejskie i ich zakładanie

Ludzie w miastach nie mają zbyt częstego kontaktu z naturą. Zazwyczaj chodzą po wybrukowanych chodnikach, mijają pędzące samochody, poruszają się wokół metalowych barierek. Takie życie może w końcu człowieka zmęczyć.

Zakładanie ogrodów jest popularne

zakładanie ogrodówJesteśmy nieodłącznym elementem natury i chcemy mieć do niej dostęp. Dziś gdy skutecznie od przyrody się oddalamy, szczególnie potrzebne są nam ogrody miejskie. Nie jest to oczywiście wynalazek naszych czasów. Takie ogrody powstawały już bardzo dawno temu i cieszyły naszych przodków. Miasto zawsze było przemysłowe. Rozwijało się, ale bardziej w zgodzie z naturą niż dziś. Wówczas zakładanie ogrodów wydawało się oczywistością. Obecnie jest tylko miłym dodatkiem, na który patrzymy z czułością. Możemy spojrzeć sobie na różne miasta Polski. Gliwice, Bydgoszcz, Toruń. W każdym z nich znajdziemy jakiś element zielony. Parki, lasy, czy też właśnie ogrody. Ostatnio zakładanie takich ogrodów miejskich, stało się bardzo popularne. Ludzie mogą chodzić tam na spacery, zabierać swoje dzieci, czegoś nowego się nauczyć. Ogrody te mogą mieć różną tematykę. Ogrody botaniczne, czy też zwykłe ogrody. Oczywiście to nie mają być same posadzone kwiaty. Chodzi również o wiele innych aspektów. Drzewa, krzewy, ale też i jaki element wody. Często są to małe sadzawki, fontanny, sztuczne oczka wodne. Taki ogród nie tylko pozwala nam się zrelaksować, ale też zaprzyjaźnić z naturą. Dziś projektowanie ogrodów jest marzeniem wielu architektów krajobrazu. Mają oni marzenia i aspiracje, ale nie zawsze jest dane im je spełnić. Ja całym sercem popieram projektowanie ogrodów.

Uważam, że natura powoli znika z naszego życia, a my nie powinniśmy pozwolić jej odejść. Gdzieś w tym całym zmechanizowanym świecie jest miejsce na to, by człowiek zachwycił się przyrodą.

Więcej na stronie http://zielonewariacje.pl