You are currently viewing Ogrodzenia oraz bramy przesuwne z automatycznym sterowaniem

Ogrodzenia oraz bramy przesuwne z automatycznym sterowaniem

Wśród usług ślusarskich największą popularnością cieszą się bramy. Oczywiście jest wiele rodzajów bram, które można zamówić. Wśród nich na uwagę zasługują z pewnością bramy przesuwne, które są chętnie wybierane przez klientów.

Zalety korzystania z bram przesuwnych jednoskrzydłowych

bramy i ogrodzenia produkowane w KrakowieTakie bramy posiadają zazwyczaj jedno skrzydło. To skrzydło bramy poruszać się będzie po stronie wewnętrznej ogrodzenia i to wzdłuż niego. Tu jednak każdy musi pamiętać o tym, że ta brama zajmuje trochę miejsca – musi go być na tyle, by brama mogła się do końca przesunąć, więc w kierunku przesuwu nie można montować niczego innego. Czasami zdarza się tak, że ogrodzenie nie pozwala na zamontowanie bramy przesuwnej jednostronnej. Wtedy można montować bramę przesuwną dwuczęściową. Jest to brama, która będzie rozsuwać się na obie strony, więc po obu stronach bramy potrzeba mniej miejsca niż po jednej. Inną opcją może być też zastosowanie bram panelowych. Są to bramy, które składają się z elementów nakładających się na siebie w czasie przesuwania. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo miejsca. Rzadko jednak klienci firm ślusarskich decydują się właśnie na takie konstrukcje. Te bramy i ogrodzenia produkowane w Krakowie są popularne zwłaszcza na obrzeżach miasta – tam, gdzie znajdują się domy jednorodzinne. Niekiedy montuje się w bramy automaty, które umożliwiają zdalne sterowanie. Są to automaty umieszczane w słupach. Dzięki temu użytkowanie bramy jest jeszcze bardziej wygodne. Ogromną zaletą takich bram jest to, że nie zajmują one miejsca na podjeździe.

Dzięki temu nie potrzeba dużej przestrzeni między bramą a garażem – brama nie rozchyla się, ale przesuwa na boki. Obecnie klienci firm ślusarskich najczęściej wybierają bramy przesuwne – m.in. po to, by zaoszczędzić miejsce, ale też móc komfortowo taką bramę otwierać.