You are currently viewing Ozdobna stara cegła na ścianę

Ozdobna stara cegła na ścianę

Remontując stary dom czy mieszkanie odziedziczone w spadku po rodzicach lub dziadkach warto zachować pewien klimat wnętrz i pozostawić niektóre ściany ceglane. Niestety nie zawsze okazuje się to możliwe ze względu na przykład na niezbyt dobra jakość ścian i cegieł. W takich sytuacjach można jednak zastosować gotowe rozwiązania w postaci płytek ceglanych czy cegieł przygotowanych do montażu.

Gdzie kupić cegły z fugą?

stara cegła z fugąPrzede wszystkim należy sprawdzić, gdzie w naszej okolicy działa jakaś firma sprzedająca cegły pochodzące na przykład z rozbiórki. Największym zainteresowaniem wśród klientów cieszy się zazwyczaj stara cegła z fugą, która pięknie się prezentuje na ścianie oraz jest dosyć prosta w montażu. Wielu właścicieli wykańczanych nieruchomości decyduje się na samodzielny montaż tego typu elementów. Na szczęście w internecie można znaleźć mnóstwo filmów instruktażowych na ten temat, dzięki czemu samodzielne prace będą proste i przyjemne. Oczywiście jeśli nie czujemy się zbyt pewnie w pracach remontowych zawsze możemy poszukać specjalistów i zlecić im wykończenie całej ściany, aby mieć pewność, że cegły będą ułożone prosto, a efekt będzie prezentował się jak najbardziej naturalnie. Tego typu dekoracja idealnie sprawdzi się w salonie, sypialni, kuchni czy holu i nada wnętrzu wyjątkowy klimat. Na rynku można znaleźć tradycyjne cegły w kolorze czerwonym lub pomarańczowym, a także nowoczesne cegły pomalowane na biało, szaro lub czarno.

W internecie dostępne są również ciekawe inspiracje na odpowiednie zaaranżowanie pozostałej części pomieszczenia tak, aby całość pasowała do klimatycznej ceglanej ściany. Dzięki temu uzyskamy m.in. spójną przestrzeń, w której wszyscy domownicy będą się dobrze czuć i chętnie przebywać na co dzień.