You are currently viewing Pamiątki z bursztynu

Pamiątki z bursztynu

Będąc nad Polskim morze codziennością stało się to, ze widzie się bardzo wiele wyrobów z bursztynu czy to biżuteria, czy też zwykłe kamienie, są one coraz bardziej popularne. Mało jednak kto zdaje sobie sprawę, jak bursztyn jest cenny dla wielu osób, a jego cena z roku na rok rośnie, gdyż coraz trudniej jest go znaleźć, nic więc dziwnego, że jest on coraz bardziej popularny.

Wysokiej jakości bursztyn

najlepsze wyroby z bursztynuJak się okazuje to własnie w Polsce robi się najlepsze wyroby z bursztynu, gdyż mamy go u siebie pod dostatkiem i to własnie w Polsce po raz pierwszy odbywała się jego obróbka i wydobycie. O Polskim bursztynie słychać już było w średniowieczu, gdzie nawet został nazwany ciągnący się przez Polskę stary szlaki kupiecki bursztynowym. Już wtedy na terenie średniowiecznej Polski bursztyn był bardzo cennym minerałem i teraz po kilkuset latach znowu staje się on jednym z najwartościowszych kamieni dostępnych na rynku. Jego wydobycie to mozolna praca ludzkich rak, gdyż jeszcze nikt nie stworzył maszyny do wydobywania bursztynów z dna morza, tylko trzeba to robić ręcznie za pomocą sieci, które ten bursztyn łapią. Nic więc dziwnego, ze Polska jest najczęściej odwiedzanym kraje, gdzie taki bursztyn się kupuje, gdyż dzieli wielu wiekowej tradycji, nauczyliśmy się bardzo dokładnie i z wysoką precyzją obrabiać wyroby z bursztynu. Najbardziej popularne są oczywiście naszyjniki i pierścionki z bursztynem, które to są najczęściej kupowane przez kobiety.

Cieszy nas fakt, że Polska jest światowym liderem jeżeli chodzi o sprzedaż i wydobycie bursztynów. Dzięki temu liczymy się na rynku surowców naturalnych, gdyż bursztyn jest bardzo pożądany w jubilerstwie i bardzo duże jego ilości są eksportowane do innych krajów, gdzie bursztyn nie występuje.