Perspektywa pracy w klinice medycyny estetycznej

Moja koleżanka studiuje kosmetologię. Taka kosmetologia to bardzo nowoczesny kierunek i po jej skończeniu można pracować w bardzo wielu miejscach. Koleżanka studiuje w Toruniu i jest bardzo zadowolona z tego, że wybrała studia akurat tam.

Skuteczna medycyna estetyczna w Toruniu a studia

medycyna estetycznaNajbardziej po studiach chciałaby pracować w jakiejś klinice medycyny estetycznej. Tam także potrzebują osób, które skończyły kosmetologię. Dla mnie taka skuteczna medycyna estetyczna – Toruń kojarzy się przede wszystkim z operacjami plastycznymi i jakimiś zabiegami. A koleżanka powiedziała mi, że do tego by zajmować się czymś takim jak botox nie trzeba być lekarzem. Koleżanka opowiedziała mi, że ostatnio modne jest wstrzykiwanie czegoś takiego jak osocze bogatopłytkowe, które jest najbardziej popularne wśród gwiazd. Często wstrzykiwany jest także kwas hialuronowy w różne miejsca nie tylko w okolice zmarszczek. W sumie zazdroszczę trochę koleżance tego, że podjęła tak interesujące studia. Oprócz tego, że uczy się o kosmetykach i ich zastosowaniu to miała także warsztaty z tego w jaki sposób wykonać makijaż. A także jak robi się makijaż permanentny. Ja niestety na swoich studiach nie uczyłam się tak interesujących rzeczy. Pewnie po prostu popełniłam błąd wybierając to co mnie interesuje. Jednak nie przypominam sobie bym wtedy słyszała o czymś takim jak kosmetologia. Koleżance zostały jeszcze dwa lata studiów podczas których będzie mogła zrobić sobie dużo różnych kursów, które mogą przydać się jej do pracy. Będzie mogła wykonywać różnego rodzaju makijaże i jak już nie mogę się tego doczekać.

Może następnym razem podszkoli mnie trochę bo ja nie za bardzo umiem się pomalować. Zawsze przez to ograniczam się tylko do użycia tuszu do rzęs. A chciałabym w końcu potrafić w jakiś odpowiedni sposób podkreślić swoje atuty.