You are currently viewing Pijemy zdrową wodę – filtry do wody pitnej

Pijemy zdrową wodę – filtry do wody pitnej

Moja żona ostatnio stwierdziła, że żyjemy niezdrowo. Pytaliśmy ją, o co chodzi, to powiedziała, że korzystamy z wody, która jest zanieczyszczona. Kupiła filtry do wody pitnej, które ja musiałem montować. Nawet nie dyskutowałem, bo z nią to nie ma żadnego sensu. I tak wie swoje.

Filtry do wody pitnej – inny smak wody?

filtry do wody pitnej

Ja tam nie odczuwałem żadnej różnicy. No ale skoro tak mówi, to coś musi być na rzeczy. Podobno ta woda jest twardsza i ma w sobie dużo kamienia. I takie zmiękczacze wody poprawiają jej jakość. No dobrze, to niech sobie kupuje te rzeczy, jeśli ma jej to poprawić humor. Teraz chodzi zadowolona, że dzięki niej cała rodzina będzie zdrowsza. Mówiła coś jeszcze, że filtry odwróconej osmozy by się nam przydały, ale nie wiedziałem nawet co to jest. Narobiła różnych zakupów, i stwierdziła, że teraz będzie dobrze. Jak już nasze uzdatnianie wody działało, to poszła się pochwalić sąsiadom. Nie mogła sobie tego podarować, wszyscy zaraz muszą wiedzieć, że mamy coś nowego. Zawsze tak było. No ale takie najlepsze filtry do wody pitnej może faktycznie coś tam dają, więc skoro już im powiedziała, to może też się zdecydują i będą zdrowsi. Jeżeli w jakiś sposób to ma pomóc, to niech tam sobie kupuje co jej się podoba. Wiem, że i tak nie mamy zbytnio z dziećmi prawa głosu, bo jak sobie coś postanowi, to potrafi nas tak przegadać, że nie możemy jej odmówić. Niby jest dobra i kochana, ale jak sobie coś postanowi, to jest jak uparty osioł, i nie liczy się z naszym zdaniem. No chyba, że akurat podzielamy tę samą opinię, to wtedy jest zadowolona i nie ma się do czego przyczepić.

Teraz codziennie robi pranie, i zachwala, że na pewno odejdą nam wszystkie alergie, jak się pozbyliśmy tych śmieci z wody. Ja mówiłem, że dla mnie to bez różnicy, na prawdę. Z żoną się jednak nie wypada kłócić, więc niech tak będzie.