You are currently viewing Po długim ciągu alkoholowym konieczne jest odtrucie

Po długim ciągu alkoholowym konieczne jest odtrucie

Uzależnienie od alkoholu potrafi być tak silne, że nawet najtwardsi wobec niego stają się bezsilni. Warto wiedzieć, że przyznanie się przed sobą do bezsilności wobec picia to pierwszy krok na drodze do zawalczenia z nałogiem. Natomiast dla tych, którzy wpadli w długi ciąg picia i chcą z niego wyjść konieczne jest odtrucie. To bardzo ważne, żeby szybko stanąć na nogi.

Odtrucie po alkoholu i detoksykacja

odtrucia alkoholowe warszawaZasadniczo nie powinno się łączyć pojęcia odtruwania po alkoholu z pojęciem detoksykacji. Ten pierwszy proces jest szybki, bo jest kwestią wykonania jednego lub kilku zastrzyków z elektrolitami i witaminami. Detoks to proces długotrwały, który kojarzy się głównie z pierwszymi tygodniami abstynencji po odstawieniu alkoholu. W praktyce jedno pojęcie z drugim jest tożsame. Nie ma co myśleć o detoksie, jeśli nie odratujemy organizmu z tych wszystkich spustoszeń wywołanych przez alkohol. Dlatego właśnie po długim ciągu konieczne jest skorzystanie z pomocy lekarza oferującego odtrucia alkoholowe Warszawa. Taki lekarz może przyjechać do domu i podać pacjentowi odpowiedni zastrzyk. Zamiast zastrzyku można sobie też zażyczyć kroplówkę, co oczywiście odpowiednio dłużej trwa. Podanie zastrzyku to kwestia kilku minut, a na kroplówkę trzeba liczyć około trzech godzin. W każdym razie bez względu na metodę odtruwania skutek musi być ten sam – odratowanie organizmu po stratach wywołanych długotrwałym piciem.

Choroba alkoholowa jest taką samą chorobą jak każda inna. Jest na nią najprostsze na świecie lekarstwo – przestać pić. To się oczywiście tak prosto napisze, ale w praktyce może to oznaczać długotrwałe leczenie się z alkoholizmu. Na pewno pierwszym krokiem jest całkowita trzeźwość. A po długim ciągu odtruwanie jest zalecane przez wszystkich lekarzy i naukowców na świecie.