You are currently viewing Początkująca joginka z Poznania

Początkująca joginka z Poznania

Jakiś czas temu koleżanka namówiła mnie, żebym poszła z nią na zajęcia z jogi. Początkowo byłam nastawiona nieco sceptycznie do tego pomysłu. Jestem osobą aktywną fizycznie, dbam o siebie i codziennie rano biegam. Joga od zawsze wydawała mi się nudna i zbyt statyczna. W końcu jednak dałam się namówić koleżance.

Zajęcia dla początkujących wprowadzają w świat jogi

joga dla początkujących w PoznaniuZ natury jestem nieco sceptyczna do wszelkich nowości. Joga wydawała mi się zawsze dosyć egzotyczną formą ćwiczeń. nie byłam przekonana do tej całej filozofii hinduskiej. Koleżanka jednak namówiła mnie, żebym poszła z nią na zajęcia z jogi. Chciała mieć towarzystwo. Powiedziała, ze bez problemu mogę uczestniczyć w zajęciach, gdyż zajęcia są przeznaczone dla osób początkujących. Zgodziłam się. Joga dla początkujących w Poznaniu, gdzie mieszkam, prowadzona jest w nowym budynku w pobliżu parku. Nieraz tą droga biegałam. Zajęcia z jogi były prowadzone przez instruktorkę, która może pochwalić się bogatym doświadczeniem. Swoją wiedzę potrafi przekazać innym w bardzo przystępny sposób. W dodatku instruktorka potrafi zarazić inne osoby swoją pasją. Tak tez było w moim przypadku. Wbrew pozorom wykonanie poszczególnych asan sprawiło mi wiele trudności. W tym miejscu muszę zaznaczyć, że jestem osobą dosyć wygimnastykowaną. A przynajmniej tak dotąd uważałam. Uprawiam sport od dobrych kilkunastu lat. Tymczasem pozornie proste asany sprawiły mi duża trudność. 

Zajęcia z jogi dla początkujących prowadzone przez instruktorkę w Poznaniu okazały się niezwykle efektywne. Byłam zadowolona. Przy okazji miałam okazję poczuć wszystkie swoje mięśnie i ścięgna. Jeszcze do niedawna w ogóle nie zdawałam sobie sprawy z tego, że je mam. Joga daje niezbędne narzędzia do tego, żeby odpowiednio o siebie zadbać.