You are currently viewing Podstawy jazdy na nartach

Podstawy jazdy na nartach

Wybierasz się w góry zimą i postanowiłeś postawić pierwsze kroki na nartach? Początkujący narciarze mają wiele problemów, bo nauka jazdy na nartach nie należy do najłatwiejszych. Istnieje wiele zasad, które trzeba zapamiętać, a do tego wymaga to odpowiedniego poziomu sprawności fizycznej i ogólnego drygu do uprawiania sportu.

Co jest ważne w nauce jazdy na nartach?

szkółka narciarska czarna góraPrzede wszystkim należy zwrócić uwagę na miejsce, w którym się uczymy. Różne ośrodki narciarskie: Czarna Góra, Zieleniec czy inne, oferują wybór stoków zarówno dla początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Ważne żeby na początek wybrać stok o łagodnym nachyleniu, by nie przestraszyć się wysokości, ani nabieranej na tej górce prędkości. Nadto, w stawianiu pierwszych kroków na nartach istotne jest zrobienie rozgrzewki. Nierozgrzany organizm jest bardziej podatny na wszelkiego rodzaju urazy, złamania. Warto również uczyć się w grupie. Zawsze raźniej jest w kilka osób, zdecydowanie łatwiej w ten sposób przełamać opory i pokonać trudności, a takich będzie na tej ścieżce wiele. Ponadto atmosfera zawsze się rozluźnia, jeżeli możemy się zdrowo pośmiać ze swoich wyczynów lub swoich kolegów. Wypożyczając sprzęt trzeba również zastanowić się nad sensem jazdy z kijkami. Wielu instruktorów twierdzi, że dla początkujących narciarzy stanowią one nie pomoc, a niebezpieczeństwo. Nade wszystko warto skorzystać z ofert jednej ze szkółek narciarskich. Tam, pokażą nam w jaki sposób poprawnie jeździć i unikniemy w ten sposób złych nawyków, których trudno się potem pozbyć.

Sporty zimowe są bardzo ciekawą i rozwijającą formą aktywności fizycznej. Zieleniec, Czarna Góra czy inne ośrodki oferują fantastyczne możliwości do jazdy i otaczają opieką początkujących, poprzez tworzenie licznych, narciarskich szkółek, w których znajdziemy profesjonalnych instruktorów narciarstwa.

Więcej znajdziesz na vip-ski.pl