You are currently viewing Pomoc przy prowadzeniu sklepu z petardami

Pomoc przy prowadzeniu sklepu z petardami

Moja teściowa jest kobietą bardzo przedsiębiorczą. Co rusz wpada na nowe pomysły prowadzenia handlowych działalności. Jako, że zbliża się Sylwester i Nowy Rok postanowiła, że otworzy m ały sklep z petardami. Jednak tylko na ten przedświąteczny okres. Później prowadzić będzie sprzedaż przez internet, bo jest ona o wiele bardziej rentowna niż płacenie czynszu za lokal. A ja jej w tym wszystkim mam pomóc. 

Sklep z petardami miał duże obłożenie w grudniu 

fajerwerki shopWiedziałam, że naturalnie będzie mogła na mnie liczyć. Mimo wykonywania swoich zawodowych obowiązków staramy się razem z mężem być dla niej oparciem i wspierać ją. Gdy powiedziała nam, że na cały grudzień chce otworzyć sklep z petardami jasnym dla nas było, że będziemy stać za ladą. Jednak nie było to wcale proste zadanie. Przede wszystkim musieliśmy przejść specjalne szkolenie i przyswoić pewne informacje – petard nie można sprzedawać osobom niepełnoletnim, to była najważniejsza kwestia. Cały okres miesięczny obfitował w różnego rodzaju kontrole. Jedna izba posunęła się nawet do tego, aby przysłać do nas chłopca z prośbą o sprzedaż sztucznych ogni. Gdy mu odmówiliśmy, weszła kontrola chwaląc nas za postawę. Do sklepu przychodzą różne osoby – jedni proszą o jak najtańsze petardy chcąć przywitać Nowy Rok, jednak skromnie gdyż ich budżet nie jest wysoki. Są także osoby, które wydają ponad sto złotych na wyrzutnie, rakiety. Teściowa bardzo pilnuje jakości sprzedawanych fajerwerków i nie kupuje ich z niepewnych źródeł, dlatego też tylu mieszkańców decyduje się na zakup w naszym sklepie.

Po sezonie prowadzona będzie sprzedaż internetowa. Już trwają rozmowy z informatykiem, który wykona stronę sklepu. Wtedy to będziemy sprzedawać asortyment jaki nam pozostał i na przyszły rok znowu ruszymy w grudniu. 

Więcej informacji fajerwerki.shop.pl