You are currently viewing Pościel flanelowa idealna na zimę

Pościel flanelowa idealna na zimę

 

Kiedy zaczyna się sezon zimowy i nadchodzą  chłodne dni, szybko pojawia się pytanie, która pościel jest najlepsza na ten czas? Flanela i wygrywają tutaj ranking spośród innych materiałów. Tutaj można dowiedzieć się, dlaczego tak jest.

Pościel flanelowa i jej zalety

komplet pościeli 160x200 flanelaIstnieje wiele tkanin używanych do przetwarzania kompletów pościeli. Jednak nie wszystkie tkaniny nadają się na każdą porę roku. Każdy rodzaj tkaniny ma inne właściwości, a zatem różne zalety i wady. Satyna i jersey to typowe letnie zestawy pościeli. Mają idealną właściwość do chłodzenia w ciepłe noce. Przeciwieństwem tego rodzaju tkanin jest flanela. Te materiały ogrzewają się optymalnie w niskich temperaturach, są również bardzo przytulne i miękkie. Powodem jest struktura tkaniny. Rozróżnia się flanelę wełnianą i flanelę bawełnianą. Materiał charakteryzuje się przede wszystkim lekkością, właściwościami rozgrzewającymi i chłonnymi, dlatego tak dobrze pasuje na komplet pościeli 160×200 flanela jest nieco grubsza niż bawełna i inne materiały. Oprócz właściwości rozgrzewających i chłonnych, pościel ta idealnie przepuszcza powietrze, dzięki czemu człowiek, który jej używa nie poci się, co gwarantuje mu komfort oraz dobry stan zdrowia. W przypadku prania pościeli flanelowej, można to robić w temperaturze sześćdziesięciu stopni Celsjusza. Jest odporna na taką temperaturę. Czas schnięcia trwa jednak nieco dłużej niż w przypadku innych pościeli. Wiemy teraz, że dzięki właściwościom tkaniny, jaką jest flanela, możemy z łatwością podjąć wybór zakupu pościeli tego typu.

Pomimo niskich temperatur utrzymują ciepło i przekazują to ciepło do ciała. Warto jest więc wcześniej zaopatrzyć się komplet pościeli flanelowej, która posiada wiele korzystnych dla nas właściwości termicznych. Z takiej pościeli z pewnością każdy będzie zadowolony, szczególnie w chłodne dni.