You are currently viewing Poszukiwania składanej wanienki dla niemowlaka

Poszukiwania składanej wanienki dla niemowlaka

 

Niedawno urodziłam swoje pierwsze dziecko. Początkowo myślałam, że będę mogła kąpać je w brodziku kabiny prysznicowej. Szybko jednak przekonałam się, że jest to niebezpieczne i niewygodne. Doszłam do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie kupno specjalnej wanienki. Miałam w łazience bardzo mało miejsca, dlatego miałam nadzieję, że uda mi się znaleźć wanienkę składaną.

Kupno składanej wanienki dla mojego dziecka

składana wanienka dla niemowlakaW sklepie do którego się udałam, bez problemu udało mi się znaleźć to, czego potrzebowałam. Była to składana wanienka dla niemowlaka. Bardzo mi się ona spodobała, ponieważ miała niewielkie wymiary i posiadała antypoślizgowe dno. Dzięki temu korzystanie z niej, nawet na śliskiej podłodze w łazience było bezpieczne. Taką składaną wanienkę można było bez problemu zabrać również w podróż. Utrzymanie jej w czystości nie było trudne, ze względu na tworzywo z jakiego została ona wykonana. Był to silikon oraz tworzywo sztuczne. Sprzedawczyni zapewniała mnie, że dzięki temu wanienka jest niezwykle trwała i odporna na wszelkie uszkodzenia. Z pewnością więc będę mogła z niej korzystać przez długi czas, nawet do czasu aż dziecko z niej po prostu nie wyrośnie. Takie materiały są również hipoalergiczne, dlatego bez problemu można korzystać z wanienki nawet w przypadku dzieci z wrażliwą, atopową skórą skłonną do podrażnień.

Bardzo szybko przekonałam się, że to był właściwy wybór. Przede wszystkim dlatego, że okazała się ona niezwykle wygodna i praktyczna na co dzień. Można ja było złożyć i rozłożyć dosłownie jedną ręką. W dodatku jej konstrukcja była bardzo lekka, co było dla mnie istotne, ponieważ obawiałam się, czy dam radę podnieść taką wanienkę, aby wylać z niej wodę po kąpieli dziecka. Nie miałam z tym żadnego problemu.