You are currently viewing Potrzebowałam akcesoriów do nawadniania kropelkowego

Potrzebowałam akcesoriów do nawadniania kropelkowego

W tym roku zaczęłam uprawiać warzywa i owoce w przydomowym ogródku. Byłam bardzo zadowolona z tego, że będę miała własne ploty. Zawsze o tym marzyłam. Gdyby tylko nie jeden problem, który spędzał mi sen z powiek. Nie miałam siły nosić ciężkich konewek po całym ogródku i podlewać moich roślinek. Na szczęście koleżanka, której się pożaliłam na ten temat, miała dla mnie bardzo dobre rozwiązanie.

Jak nawadniać rośliny metodą kropelkową?

akcesoria do nawadniania kropelkowegoZasugerowała mi ona, żebym zainwestowała w system nawadniania kropelkowego i kupiła zraszacze oraz odpowiednie akcesoria do nich. Koleżanka przekonała mnie, że to idealny sposób, dzięki któremu podlewanie nawet największego ogródka będzie wiązało się z przyjemnością. Od razu zabrała mnie ona do sklepu ogrodniczego, gdzie można było dostać wszystkie akcesoria do nawadniania kropelkowego. Bez problemu dostałyśmy tam zraszacze obrotowe, które były niezwykle wydajne i wytrzymałe. Dodatkowo zakupiłyśmy wąż ogrodowy z zamontowaną linią kropelkującą i wszystkie dodatki, które gwarantowały, że ogród będzie wystarczająco, a przede wszystkim równomiernie nawodniony. Po dłuższym zastanowieniu zdecydowałam się również dokupić odpowiednie dysze, które umożliwiały regulację ilości przepływającej wody. Wszystkie akcesoria, które zdecydowałam się zakupić były dostępne w niskiej cenie, a ich jakość była naprawdę wysoka.

Właśnie czegoś takiego potrzebowałam. To był prawdziwy strzał w dziesiątkę, dzięki któremu przekonałam się, że koleżanka miała stuprocentową rację. System nawadniania kropelkowego bardzo ułatwia podlewanie roślin. W dodatku jest to stosunkowo wodooszczędny sposób, co również nie było dla mnie bez znaczenia. Cieszę się, że udało mi się dostać takie solidne akcesoria, które jeszcze bardzo mi wszystko ułatwiają.