You are currently viewing Poziom skuteczności wariografu

Poziom skuteczności wariografu

 

Każdy z nas chce się otaczać ludźmi szczerymi, na których można ufać. Jednakże nie ma się co oszukiwać, bo każdy z nas kłamie w mniej lub bardziej istotnych kwestiach. Nie jest łatwo ocenić, kiedy druga osoba mówi nieprawdę, bo może to dobrze ukrywać.

Po co korzystać z badania wariografem?

czy wariograf jest wiarygodnyWiększość z nas słyszała o wariografie na filmach, gdzie ludzie byli podpinani pod specjalną aparaturę z czujnikami i odpowiadali na zadawane pytania. Następnie na podstawie wykresu wykonanego w trakcie udzielania odpowiedzi, analizowane byłby wyniki badania. Niektórzy eksperci twierdzą, że skuteczność tego badania jest znikoma, a inni natomiast dowodzą, że jest bardzo wysoka. Jednakże ciągle wykrywacz kłamstw jest używany przez instytucje państwowe takie jak służby specjalne czy sądy. Jeżeli się zastanawiamy czy wariograf jest wiarygodny, to odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, choć znaczna większość uważa, że kształtuje się na poziomie ponad dziewięćdziesięciu procent. Przede wszystkim na poziom skuteczności ma wpływ kilka czynników, które muszą być spełnione, aby badanie było rzetelne. Można je przeprowadzić w Instytucie Badań Wariograficznych lub jednym z dwudziestu siedmiu terenowych oddziałów, które zlokalizowane się w różnych miastach Polski. Ich przeprowadzeniem zajmują się wykwalifikowani pracownicy, który posiadają licencję egzaminatora. Przeprowadzenie badania wariografem często okazuje się jedyną, skuteczną metodą w sytuacjach wymagających udowodnienia lub poznania prawdy

Jeżeli badanie przy użyciu wykrywacza kłamstw zostanie wykonane we właściwy sposób, to jego skuteczność może sięgać nawet dziewięćdziesięciu pięciu procent. Dodatkowo klienci indywidualni mają zapewnioną pełną dyskrecję i profesjonalne podejście.

Profesjonalne wykonanie badania można wykonać w: https://bez-klamstw.pl/