You are currently viewing Praca przy sprzedaży okuć budowlanych

Praca przy sprzedaży okuć budowlanych

Po ukończeniu szkoły bardzo długo szukałem pracy i wysyłałem swoje CV do wielu pracodawców. Chciałem jak najszybciej się usamodzielnić jednak efekt był odwrotny. Któregoś dnia niespodziewanie zadzwonił do mnie producent okuć budowlanych z propozycją współpracy.

Czym są okucia budowlane?

zasuwa garażowaDługo zastanawiałem się czy w ogóle odnajdę się na stanowisku doradcy w tej dziedzinie. Rozpoczynając tę prace miałem duże wątpliwości i wiele obaw, jednak tani producent okuć budowlanych wierzył we mnie, więc i ja musiałem. Pierwszy dzień w pracy zbliżał się nieuchronnie a ja coraz bardziej byłem zestresowany że nie podołam temu wyzwaniu. Okazało się jednak inaczej. Koledzy w nowej pracy okazali się bardzo mili i pomocni. Pierwszym moim klientem był starszy Pan, któremu była potrzebna zasuwa garażowa. Dużo czytałem na temat produktów, które będę sprzedawał więc ten temat nie był mi obcy. Razem z klientem udaliśmy się do konkretnego działu w którym przedstawiłem kilka zasuw garażowych, opowiedziałem krótko o ich funkcjach i zabezpieczeniach. Zadowolony klient wybrał odpowiedni model dla siebie, który odpowiadał jego standardom. W drodze do kasy zapytałem czy nie potrzeba czegoś więcej, klient po krótkim namyśle odpowiedział że potrzebuje łączniki budowlane. Razem udaliśmy się do działu i wybraliśmy potrzebne klientowi łączniki budowlane. W jednym miejscu klient zakupił wszystkie potrzebne materiały i w ten sposób zaoszczędził dużo czasu. Swój pierwszy dzień w pracy uważam za udany. Po powrocie do domu odebrałem telefon z kolejną propozycja pracy.

Okazało się że producent stojaków rowerowych potrzebuje również wielu doradców i chce mnie zaprosić na rozmowę w sprawie pracy. Nie ukrywam, że jest mi to temat zupełnie obcy ale chętnie spróbuje i podejmę to wyzwanie. Bardzo lubię się rozwijać i sprawdzać swoją wiedzę i umiejętności w wielu dziedzinach.