Praca w hotelu – remont

Pracujemy jako typowi pracownicy budowlani, tylko, że czasami mamy zlecenia dość daleko od naszych domów. To zależy, czy nasza firma akurat wygra jakiś przetarg. Nieraz z dnia na dzień dowiadujemy się, że mamy wyjazd na miesiąc na przykład jak ostatnio, remontowaliśmy hotel nad morzem.

Wiele mebli hotelowych do wymiany

meble do hoteliCałe wyposażenie wnętrz hotelowych było do wymiany oraz musieliśmy pomalować wszystkie pomieszczenia. Mieliśmy na wykonanie tej pracy tylko dwa tygodnie, ponieważ właściciele hotelu nie mogli sobie pozwolić na większy przestój, bo to dla nich pewne straty. Oglądałem sobie te ich meble do hoteli i stwierdziłem, że nie wiem ile bym musiał zarabiać, aby było mnie stać na tydzień z rodziną w takim miejscu. Ten hotel miał cztery gwiazdki aż, więc na pewno nie był tani. Może kiedyś w zamian za dobrze wykonaną pracę dostaniemy jakąś zniżkę, i będę mógł zabrać żonę tutaj. Nigdy nie była w tak eleganckim miejscu i pewnie spodobałoby jej się. Jak przykrywałem meble hotelowe taką specjalną folią, by nie pobrudziły się podczas malowania, to przeszedłem się do recepcji, by zapytać o cenę takiego jednego pokoju. Mało mi się oczy nie wywróciły dookoła, jak się dowiedziałem. No tak, ale za luksus trzeba płacić. Był tam też duży basen, i jakieś sauny. Takich wygód to nie znałem, nie miałem nawet na nie czasu, bo cały czas pracowałem praktycznie. Na taki hotel to pewnie mogą sobie pozwolić tylko bogaci ludzie. No ale i tak postanowiłem, że kiedyś odłożę pieniądze, by mieć zasłużony wypoczynek i jakby rekompensatę dla rodziny, że tak rzadko jestem z nimi w domu. Większość czasu składałem krzesła hotelowe, bo jak już pisałem, wymieniali sobie meble.

Oprócz tego przestawialiśmy jeszcze narożniki hotelowe w inne miejsce, bo zmienił im się plan recepcji. Wszystko wyglądało bardzo ładnie jak już skończyliśmy tam nasze prace.

Czytaj więcej na: www.chairconcept.com