You are currently viewing Praktyczne antresole magazynowe

Praktyczne antresole magazynowe

W wielkich magazynach oraz halach przemysłowych konieczne są pewne elementy wyposażenia. Wynika to z faktu, że aby je obsłużyć potrzebne są specjalistyczne sprzęty. Zanim jednak przejdziemy do rodzajów wyposażenia w magazynach, omówmy najpierw specyfikę jednostki, jaką jest magazyn.

Dodatkowe piętro czyli o antresolach magazynowych

antresole magazynoweGłównym celem każdego magazynu jest przechowywanie różnych zapasów oraz dóbr materialnych. Specjalnie do tego celu wyodrębniona jest odpowiednio duża przestrzeń, pozwalająca na ich pomieszczenie. Odpowiednie wyposażenie magazynu pozwala na szybką jego obsługę. W co zaopatrzony jest dany magazyn zależy od kilku czynników. Jest to zależne przede wszystkim od funkcji oraz rozmiarów magazynu. Jakie wyposażenie znajduje się w danym magazynie zależy również od rodzaju materiałów czy produktów, które są składowane w magazynie. W wielkopowierzchniowych magazynach powszechnie spotykane są antresole magazynowe. Są to konstrukcje, które zostały zaprojektowane w celu ułatwienia przechowywania towarów, ich podstawową rolą jest ekonomiczne zwiększenie powierzchni magazynowej. Nie jest konieczna wtedy rozbudowa magazynu, co jak wiadomo może generować spore koszta. Oprócz antresoli magazynowej, każdy szanujący się magazyn o większej powierzchni powinien posiadać także regały oraz stojaki. Jeżeli towar nie mieści się na nich niezbędne będzie zaopatrzenie się w urządzenia pomocnicze do składowania. Są to m.in. popularne palety, a także paletyzery, nadstawki palet, pojemniki czy kontenery. Do przemieszczania towarów używa się maszyn oraz urządzeń transportowych. Są to: wózki jezdniowe, dźwignice oraz  przenośniki.

Zarządzanie magazynem o dużej powierzchni może być sporym wyzwaniem logistycznym. Jedną z metod, która uporządkuje magazynowany towar są wspomniane już elementy wyposażenia na których będą składowane i ułożone towary.