You are currently viewing Praktyczne śpiworki do spania

Praktyczne śpiworki do spania

Sen małych dzieci bywa bardzo niespokojny, zwłaszcza, że często budzą się kilka razy w nocy. Maluchy do około dwunastego miesiąca życia, spędzają sporo czasu w łóżeczku, w związku z czym trzeba zadbać o ich komfortowe warunki.

Z czego jest wykonany śpiworek?

śpiworki do spania dla dzieciPrzeważnie rodzice ubierają malucha do spania w pajacyk, który stanowi jednoczęściowe ubranko, zapinane wzdłuż na całej długości. Dzięki temu, kiedy dziecko się odkryje podczas snu, to na pewno się zmarznie, gdyż nóżki i stópki będzie miało schowane. Jednakże są też inne rozwiązania, które zapewnią maluchowi ciepło. Mogą to być ciepłe śpiworki do spania dla dzieci, które wykonane są z bawełny. Nie jest to klasyczny śpiwór, jaki się bierze ze sobą pod namiot, ale model dopasowany do ciała, w którym nie chowa się rąk. Śpiworek nie ma rękawów, a jedynie grube ramiączka, dzięki czemu dziecku nie będzie gorąco. Jest on uszyty w kształcie dużej gruszki, gdzie od pach staje się coraz szerszy. Maluch może swobodnie w nim ruszać nóżkami, a rączki ma niczym nie skrępowane. To świetne rozwiązanie na cały rok, ponieważ bawełna, z jakiej jest uszyty, jest miękka i przepuszcza powietrze, a do tego świetnie chłonie nadmiar wilgoci. Jego zapięcie na zamek błyskawiczny biegnie wzdłuż całej długości i można go rozpinać od góry i od dołu. Bez problemu zmienimy dziecku pieluszkę w trakcie snu, bez konieczności wyjmowania ze śpiworka, bo wystarczy go rozpiąć do połowy. Na pewno maluch może w nim spać do około szóstego – dziewiątego miesiąca życia.

W sprzedaży są dostępne śpiworki dla dzieci do spania oraz do wózka. Jednakże te pierwsze są znacznie cieńsze i też mniejsze. Dostępne są niemalże we wszystkim sklepach z artykułami dla niemowląt i nie kosztują zbyt wiele. Najtańsze modele kupimy już za kilkadziesiąt złotych.