You are currently viewing Praktyczny kombinezon motocyklowy

Praktyczny kombinezon motocyklowy

Bardzo problematyczną kwestią dla motocyklisty jest jeżdżenie motocyklem do pracy. Bowiem ciężko jest założyć jednoczęściowy kombinezon na eleganckie ubranie. W takiej sytuacji z pomocą może przyjść kombinezon dwuczęściowy, który zdecydowanie łatwiej zdjąć i nałożyć nawet w miejscu pracy. 

Jakie zalety ma dwuczęściowy kombinezon na motor

dwuczęściowy kombinezon na motorKombinezony motocyklowe produkuje się w dwóch wersjach. Nie trudno się domyślić, że wyróżnia się jednoczęściowe i dwuczęściowe. O ile te pierwsze stosowane są głównie w sportach motocyklowych i na sportowych motocyklach, to te drugie wykorzystuje się do jazdy turystycznej i na co dzień. Są one o wiele praktyczniejsze, lecz odrobinę mniej bezpieczne. Kombinezony dwuczęściowe są również stosunkowo tanie. Wygoda jaką oferują jest bezcenna, bowiem można wedle potrzeb założyć wybraną jego część, spodnie lub kurtkę. W przypadku dojazdu do pracy często wykorzystuje się samą kurtkę, która dobrze chroni od zimna i deszczu. Dwuczęściowy kombinezon na motor to powszechnie stosowane w dużych miastach rozwiązanie jeśli chodzi o garderobę motocyklisty. Oczywiście do tego dochodzi jeszcze kask i nierzadko buty. Kurtki wyglądają na tyle designerski wygląd, że można je nosić jak zwykłe kurtki do codziennych czynności. Kurtki te posiadają wiele kieszeni, które umożliwiają schowanie dokumentów, kluczyków i innych drobnych przedmiotów.

Dobrym rozwiązaniem jeśli chodzi o dojazdy do pracy w mieście jest użycie do tego celu motocykla. Niestety, aby czuć się bezpiecznie, należy zadbać o odpowiednią garderobę, co może okazać się dość problematyczne na krótkich odcinkach miejskich. Dobrze jest posiadać w pracy miejsce, w którym można się swobodnie przebrać i zostawić nierzadko dość obszerną garderobę motocyklową.