You are currently viewing Preparaty do hydroizolacji fundamentów

Preparaty do hydroizolacji fundamentów

 

Hydroizolacje mogą być wykonywane w różny sposób, ponieważ na rynku istnieje cały szereg produktów, które idealnie sprawdzają się do zabezpieczania fundamentów przed wodą. Jaki zatem produkt do hydroizolacji warto wybrać? Przejrzyjmy rynek, aby znaleźć ten, który charakteryzuje się najlepszymi właściwościami.

Wybór produktów do hydroizolacji

hydroizolacja lubuskieWiele osób poleca płynne folie mineralne – są to jednoskładnikowe preparaty, na przykład takie, które oparto na żywicach poliuretanowych. Żywice są przecież bardzo dobrym zabezpieczeniem przed wilgocią i wodą, potrafią bowiem stworzyć skuteczną powłokę hydroizolacyjną. Elastomery nie rozkładają się, nie rozpuszczają się. Dlatego właśnie są tak skuteczne. Wśród ich zalet wymienia się między innymi dużą elastyczność i to, że doskonale sprawdzają się zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach. Ponadto odznaczają się bardzo dobrą przyczepnością do każdego rodzaju podłoża, dlatego mogą być stosowane zarówno na betonie, jak i zaprawach cementowych czy murach ceglanych. Jeśli interesuje nas taka hydroizolacja lubuskie jest województwem, w którym znajduje się wiele firm oferujących tego typu usługi. Z pewnością znajdziemy wśród nich taką, która spełni nasze oczekiwania. Ale oczywiście firma ta nie musi stosować płynnych folii mineralnych, a coś innego, jak na przykład mineralne zaprawy cienkowarstwowe, o których mówi się w skrócie “mikrozaprawy”. To kolejne rozwiązanie, które ma wiele zalet, dlatego warto wziąć i je pod uwagę. Wśród następnych produktów do hydroizolacji wymienia się krystalizujące powłoki hydroizolacyjne idealnie sprawdzające się w uszczelnianiu betonu.

Bez wątpienia wybór odpowiedniego preparatu do wykonania hydroizolacji jest bardzo ważny, ponieważ to od niego będzie zależała szczelność. Jeśli chcemy odpowiednio zabezpieczyć fundamenty przed wodą i wilgocią, wybierzmy sprawdzone rozwiązanie.