Produkcja ławek i stojaków do rowerów

Wspominałam już nie raz, że planuję w przyszłości założyć firmę. Pisałam o tym, ale jakoś fizycznie nic do przodu nie szło i firma pozostawała tylko w sferze mych marzeń. W końcu jednak postanowiłam temat popchnąć do przodu. Zaczęłam tworzyć biznesplan i pojawiły się pierwsze problemy.

Chciałabym produkować ławki parkowe

ławki parkoweNie do końca wiem jak go dobrze zrobić. Oczywiście nie mam problemu z opisaniem mojego pomysłu na działalność i jego genezą. Będzie to firma produkująca ławki miejskie wykonane z różnych materiałów i różniące się stylem i formą. Moja firma produkować będzie również solidne ławki parkowe klasyczne i nowoczesne, również wykonane ze wszelkich dostępnych materiałów i o szerokim wzornictwie. Wśród produktów mojej firmy znajdą się również stojaki na rowery, kosze na śmieci, donice miejskie, popielnice i latarnie. Nie zabraknie również słupków, ogrodzeń łańcuchowych, tablic informacyjnych oraz innych artykułów mieszczących się pod pojęciem mała architektura miejska. Zrobiłam rekonesans i wiem, że w naszym województwie nie ma żadnej znaczącej firmy produkującej meble miejskie. Jest natomiast jedna firma mająca w swych towarach meble do galerii handlowych. I to byłoby na tyle, jeśli chodzi o konkurencję. Także myślę, że wstrzelę się ze swoim pomysłem w rynek. Z opisem mojej firmy, oferowanych przez nią produktów oraz z oceną rynku odbiorców, dostawców i konkurencji myślę, że sobie poradzę. Nie wiem natomiast jak zabrać się do opisu strategii marketingowej oraz analizy finansowej przedsięwzięcia. Nie wiem co to analiza przepływu środków pieniężnych i rachunek wyników. A bez tego nie zrobię prawidłowego biznesplanu, takiego, jakiego oczekują urzędy, w których będę wnioskował o dotacje.

Boję się również, że nieodpowiednio oszacuję koszty i zawyżę realne do osiągnięcia dochody, zaczerniając w ten sposób obraz sytuacji. Jeżeli jest wśród Was ktoś, kto mógłby mi pomóc, proszę, piszcie.