You are currently viewing Profesjonalne leczenie alkoholizmu

Profesjonalne leczenie alkoholizmu

To nieprawda, iż alkoholizm jest choroba nieuleczalną, bowiem istnieje wiele terapii, które są w stanie skutecznie ją zwalczyć. Są to terapie oparte na ćwiczeniach z zakresu psychologii motywacyjnej oraz sesje z użyciem hipnozy które ostatnimi czasy są bardzo popularne. 

Ośrodki leczące alkoholików 

leczenie alkoholizmu w ośrodkuOsoby uzależnione od alkoholu można w Polsce liczyć w setkach tysięcy. To porażające dane, ale i tak lepsze niż jeszcze kilka lat temu. Przyjęło się, ze alkoholizm jest chorobą osób niewykształconych i żyjących w ubóstwie, jednak tak nie jest. Równie dobrze uzależnić może się piekarz, jak i polityk. Wszystko zależy od osobowości oraz czynników zewnętrznych, jak mierna kondycja psychiczna, czy też życie w stresie i presji. W alkoholizm bardzo łatwo wpaść, ale wyjść z niego znacznie trudniej. Wiedzą o tym również terapeuci, którzy prowadzą z nimi zajęcia. Dlatego ciągle szuka się nowych rozwiązań i sposobów na walkę z tą chorobą. Leczenie alkoholizmu w ośrodku to bardzo rozsądne rozwiązanie. Zwłaszcza jeśli osoba uzależniona zdecyduje się na terapię, która ma charakter zamknięty. Polega ona na odcięciu pacjenta od świata zewnętrznego. Czyli funkcjonuje zakaz korzystania z internetu, smartfonów, telewizorów i konsol. Czas spędza się na sesjach terapeutycznych oraz zajęciach sportowych. Taka terapia może trwać najkrócej dwa tygodnie, a najdłużej cztery. Prowadzą je zarówno prywatne, jak i publiczne ośrodki leczenia uzależnień. Pobyt w tych pierwszych jest zwykle odpłatny, w przypadku drugich – refundowany.

Z alkoholizmu wychodzi sześciu na dziesięciu pacjentów. Jednak tylko pod warunkiem, że terapia jest prowadzona przez doświadczonych lekarzy. Bowiem niektóre przypadki alkoholizmu są bardzo skomplikowane i często tylko osoba z wieloletnim stażem, potrafi stanąć na wysokości zadania.