You are currently viewing Profesjonalny montaż instalacji odgromowej

Profesjonalny montaż instalacji odgromowej

Budynki są bezbronne wobec siły wyładowań elektrycznych w trakcie burz, dlatego jedynie odpowiednie zabezpieczenie ich może ej uchronić przed uszkodzeniami, a nawet pożarem. W Polsce znajdziemy niejedną firmę, która zajmuj się taki leceniami.

Po co zakładać instalację odgromową?

montaż instalacji odgromowej ToruńPrawo budowlane nie mówi nic o obowiązku zakładania instalacji odgromowej więc jest to kwestia wyboru. Zalecane jest jedynie jej zakładanie na terenach, gdzie istnieje duże ryzyko uderzenia piorunu. Statystycznie najbardziej są narażone budynki, które stoją z dala od innych zabudowań lub wysokich drzew, zatem tam na pewno powinny się znajdować piorunochrony. Jeżeli potrzebny nam jest montaż instalacji odgromowej Toruń jest miastem, w którym znajdziemy niejedną firmę świadczącą takie usługi. Burza jest nieprzewidywalna i nigdy nie wiadomo w co trafi piorun, dlatego zawsze lepiej mieć piorunochron i spać spokojnie. Jego montaż zajmuje przeważnie kilka dni, gdyż zajmują się nim specjaliści w swoich fachu. Piorunochron składa się z kilku elementów, a mianowicie ze zwodów, przewodów odprowadzających i z uziomów sztucznych i naturalnych. Jeżeli instalację odgromową zamontujemy jeszcze na etapie budowy domu, to możemy znacznie zaoszczędzić, ponieważ można wykorzystać do montażu piorunochronu niektórych elementów konstrukcji budynku. Można również ją wykonać na już gotowym domu i jego skuteczność będzie taka sama. Wiele osób waha się nad wykonaniem montażu instalacji, bo jest ona dość droga, ale za to jest to koszt jednorazowy.

Jeżeli chodzi o nasze i naszej rodziny życie i zdrowie, to nie warto oszczędzać, szczególnie w kwestii tak nieprzewidywalnej jak burza. Teoretycznie piorun może trafić w każdy budynek, ale w przypadku domu z piorunochronem, ryzyko jest niemalże zerowe.