You are currently viewing Proste malowanie listew przypodłogowych

Proste malowanie listew przypodłogowych

 

Kiedy czujemy potrzebę zaktualizowania wystroju swojego domu, aby nadać mu nowy wygląd, nie musimy kupować nowych mebli ani bibelotów, aby uzyskać pożądany wygląd. Najczęściej wszystko, co musimy zrobić, to nałożyć świeżą warstwę farby na ściany i listwy przypodłogowe. Malowanie ścian może być dość łatwe, ale w przypadku malowania listew przypodłogowych może to być nieco bardziej skomplikowane.

Malując listwy przypodłogowe pamiętajmy o podkładce

listwy przypodłogowe białeNie oznacza to jednak, że nie można tego zrobić. Istnieją sposoby, aby znacznie ułatwić malowanie listew przypodłogowych. Dopóki mamy odpowiednie materiały i przygotujemy się do pracy, możemy to zrobić w mgnieniu oka i bez większego wysiłku. Przygotowanie jest ważnym krokiem do każdego zadania, nie tylko przy malowaniu listew przypodłogowych. Etap przygotowania obejmowałby zdobycie odpowiednich materiałów do pracy i umieszczenie pewnych rzeczy na miejscu, które zapobiegną nieudanym pracom malarskim. Oczywiście do wykonania zadania malarskiego potrzebne byłyby farby i pędzle. Warto zaopatrzyć się w farbę lateksową, ponieważ ten rodzaj farby schnie szybciej i jest odporny na zarysowania. Ponadto, jeśli stara farba na listwach przypodłogowych jest na bazie oleju, nowa farba, którą powinniśmy otrzymać, również powinna być na bazie oleju. Prosty powód jest taki, że olej i woda nie mieszają się. Jeśli zamierzamy kupić farbę na bazie wody, najpierw musimy przeszlifować i zagruntować listwy przypodłogowe białe. Jeśli chodzi o pędzle, najlepiej zaopatrzyć się w podkładki do malowania zamiast wałków czy pędzli.

Większość podkładek malarskich jest przeznaczona do listew przypodłogowych, a podkładki pozwolą nam pomalować listwy przypodłogowe jednym pociągnięciem zamiast wielu, co zapewnia bardziej równomierne malowanie. Kolejną wskazówką, która może znacznie ułatwić malowanie listew przypodłogowych, jest zamaskowanie ściany i podłogi przed rozpoczęciem malowania.

Po więcej informacji zajrzyj na: www.bialelistwy.pl