Psychoterapia nie jest dziedziną nową

 

Uwzględniając wrażliwość ludzkiej natury można by rzec, że dzisiejszy człowiek nie poradziłby sobie w świecie, w jakim musiał żyć kilkaset lat temu, lub nawet wcześniej. Praktycznie, każda miniona epoka wymuszała na człowieku takie zachowania, w których na jakąkolwiek wrażliwość nie było miejsca. 

Gdzie w razie potrzeby szukać psychoterapeuty?

psychoterapeuta - PoznańWspółczesny człowiek poddający się w pewnym sensie rozrastającej się cywilizacji, wyrobił w sobie pewien typ wrażliwości cywilizacyjnej na tyle, aby móc normalnie egzystować. Niestety, często się zdarza, że ten człowiek  -tak jakby – zapętla się we własnym życiu i w rezultacie nie jest w stanie wybrnąć z najłatwiejszych – niepomyślnych – sytuacji, a co dopiero jeśli w życiu “dopadnie” go coś znacznie trudniejszego, jak np. strata pracy, choroba, czy śmierć kogoś bliskiego. Jest wiele sytuacji w życiu każdego człowieka, gdzie to właśnie jego wrażliwość determinuje późniejsze życie, w którym dany człowiek zaczyna sobie po prostu nie radzić. Większość z nas myśli, że pomoc psychoterapeuty to coś wstydliwego, obwieszczającego całemu światu (w domyśle naszemu otoczeniu), że po prostu zwariowaliśmy. Nic bardziej mylnego i jeśli chcemy wyjść z tzw. “życiowego dołka”, powinniśmy skorzystać z pomocy specjalisty. Jak go znaleźć? Można posiłkować się internetem. Jeśli np. mieszkamy w Poznaniu, wystarczy wpisać w przeglądarkę: psychoterapeuta – Poznań, aby uzyskać odpowiednią informację oraz pomoc w tym zakresie.

Psychoterapia staje się coraz bardziej popularna w wielkich aglomeracjach, wśród ludzi, którzy potrzebują się komuś wygadać, a nikt z bliskich nie chce ich słuchać. Ale psychoterapia nie jest tylko od tego. Może ona pomóc w leczeniu różnych nałogów, jak np. alkoholizm, czy narkomania.