You are currently viewing Rękawice dla medyków i ratowników

Rękawice dla medyków i ratowników

 

Każdy z nas miał wielokrotnie do czynienia z tematem pierwszej pomocy. Jest to kwestia niezwykle istotna i na pewni nikt tego nie będzie kwestionował, ponieważ nie raz mamy taką możliwość, żeby kogoś uratować. I chodzi tu nie tylko o czyjeś zdrowie, ale często nawet o życie Dlatego powinniśmy pamiętać o kilku podstawowych zasadach związanych z pomocą poszkodowanym.

Pomoc medyka przy wypadku

rękawice medyczneZasady pierwszej pomocy są bardzo ważne, ale też proste i zrozumiałe. Jednak wiadomo, że w sytuacji kryzysowej można zapomnieć nawet o najprostszych rzeczach. Najważniejsze są zawsze rękawice medyczne. Oczywiście nazwa jest bardzo specjalistyczna, ale chodzi tu o zwykłe rękawiczki. Wiąże się to zachowaniem zasad higieny, więc jest to bardzo ważne. Rękawiczki są oczywiście we wszystkich apteczkach, nawet w tych podstawowych, które mamy w samochodzie. Poza rękawiczkami musimy pamiętać o równie ważnej zasadzie, że najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo. Dokładnie tak, nie poszkodowanego, ale najpierw nasze. Ponieważ jeśli nam się coś stanie, to nie będziemy mogli pomóc osobie poszkodowanej. Dlatego zanim podejdziemy do ofiary musimy koniecznie sprawdzić czy na przykład coś na nas nie spadnie, czy nie potrąci nas samochód, jeśli zdarzenie jest na drodze lub przy drodze. Chyba teraz każdy już rozumie dlaczego najpierw musimy zapewnić bezpieczeństwo sobie. Pamiętajmy też żeby nie lekceważyć żadnych przypadków, ponieważ czasem może nam się wydawać, że ktoś jest pijany, a on może właśnie potrzebować pomocy.

Zasady udzielania pierwszej pomocy zmieniają się co pięć lat, jednak te podstawowe są takie same. Także warto o nich pamiętać zawsze, aby w sytuacji kryzysowej móc działać i wiedzieć co trzeba zrobić. Dzieci także trzeba tego uczyć, ponieważ one również mogą kogoś uratować.