You are currently viewing Rekuperacja to niepewny biznes

Rekuperacja to niepewny biznes

Wiem, że mój zawód nie będzie wieczny. Montowanie rekuperacji jest czymś, co dzisiaj ma swoje miejsce na świecie, ale za chwile może już być tylko wspomnieniem. Przy obecnym rozwoju technologicznym, nie ma się co nastawiać na to, że raz opanowana branża będzie dawała nam środki na przeżycie do końca świata.

Rekuperacja czy klimatyzacja?

RekuperacjaW końcu ktoś kto produkuje jeżdżące samochody też nie może być pewien, czy za jakiś czas nie zostaną wprowadzone latające samochody, przez co jego fabryka upadnie. Tak samo jest z rekuperacją. Dziś to doskonałe rozwiązanie pozwalające na zachowanie świeżego, ciepłego powietrza w domu, ale nie wiadomo czy za rok nie zostanie wymyślony system znacznie bardziej wydajny i tani, który kompletnie wyprze obecną technologię z rynku. Wiem, że nie tylko rekuperacja jest tak niepewna – w końcu klimatyzacja również może w pewnym momencie dokonać żywota. To, że obecnie jest montowana we wszystkich biurach, samochodach i hotelach nie oznacza, że nie może zostać z dnia na dzień wyparta przez coś innego. Jak na złość, zajmuję się montażem rekuperacji i klimatyzacji, czyli dwóch technologii, z których żadna nie jest pewna. Póki co cały Śląsk się u mnie zaopatruje, ale nie wiem co będzie za miesiąc, rok czy za dziesięć lat. Na szczęście generalnie dobrze znam się na technologii, więc nawet jeśli moja obecna firma upadnie, prawdopodobnie będę w stanie otworzyć w moich Katowicach coś zupełnie nowego, innego niż rekuperacja czy klimatyzacja.

Nie miałem nigdy problemu z tym, by się przebranżowić, gdy byłą taka konieczność. Robiłem to nieraz i nigdy nie sprawiło mi to problemu. Po prostu nie chciało mi się tego po raz kolejny robić, zostawać z umiejętnościami kompletnie niepotrzebnymi w dzisiejszym świecie, i uczyć się czegoś innego zupełnie od podstaw.

Więcej o rekuperacji i klimatyzacji można znaleźć na: komfortwentylacje.pl