You are currently viewing Rewelacyjne maty chłodzące do samochodu

Rewelacyjne maty chłodzące do samochodu

Nie każde auto posiada klimatyzację, a jak wiemy bez niej wakacyjne podróże potrafią być wyjątkowo uciążliwe. Oczywiście można włączyć nawiew, jednak on nie zawsze daje nam pełny komfort jazdy. Istnieją jednak inne rozwiązania na to, jak poradzić sobie w samochodzie podczas gorących dni i wcale nie chodzi tutaj o otwieranie okien!

Czym są maty chłodzące?

mata chłodząca na fotel samochodowyOkres letni potrafi być naprawdę dla nas dotkliwy pod względem wysokim temperatur, a już w szczególności, gdy jesteśmy osobami spędzającymi dużo czasu w podróży samochodem. Oczywiście w każdym aucie znajdziemy klimatyzację, albo chociaż chłodny nawiew. Możemy także uchylić okna, jednak należy pamiętać, że często stosowanie klimatyzacji, czy właśnie otwieranie okien nie wpływa pozytywnie na stan naszego zdrowia i takie działania są niepolecane zwłaszcza tym osobom, które pracują głosem. Istnieje jednak inny sposób na poradzenie sobie z upałami w aucie, a jest nim mata chłodząca na fotel samochodowy będąca tanim i świetnym rozwiązaniem w takich sytuacjach. Taka mata stanowi rewelacyjną alternatywę dla foteli z opcją chłodzenia bądź podgrzewania siedzeń i to nie tylko ze względu na niższą cenę, ale również łatwość użytkowania dzięki możliwości szybkiego montażu i demontażu. Poza tym maty są specjalnie profilowane i niejednokrotnie okazują się wygodniejsze od fotela dlatego warto je mieć nie tylko w upalne dni.

Matę montujemy do siedzenia za pomocą pasów na rzepy oraz podłączamy ją do zapalniczki samochodowej. Większość modeli mat chłodzących posiada specjalny pilot lub przyciski usytuowane w wygodnym miejscu, którymi możemy regulować siłę chłodzenia. Samo działanie maty jest bardzo proste ponieważ polega na pracy wentylatorów, które chłodzą powietrze wypychając je przez specjalne otwory znajdujące się w macie.