You are currently viewing Rodzaje folii stretch

Rodzaje folii stretch

 

Folia stretch towarzyszy nam w naszej codzienności na każdym kroku. Ciężko wyobrazić sobie bez niej hale magazynowe oraz ładunki paletowe. Swoje zastosowanie może odnaleźć w wielu miejscach pracy, ale również w naszych domach. To dzięki niej możemy ochronić niejeden przedmiot przed kurzem oraz wilgocią. 

Zastosowanie folii stretch w życiu codziennym

folia stretch producentDo głównych zadań folii stretch należy owijanie i zabezpieczanie przesyłek paletowych, grupowanie niewielkich przesyłek, ochrona przed kurzem oraz wilgocią, zabezpieczanie ostrych i wystających krawędzi a nawet ukrywanie zawartości przesyłek w przypadku czarnej folii stretch. Ponadto możemy użyć wielu innych zastosowań w których doskonale się sprawdzi, a ogranicza nas tylko i wyłącznie wyobraźnia. Jej główną zaletą z pewnością jest elastyczność. Możemy owinąć nią każdy przedmiot, nawet o dziwnym, niespotykanym kształcie, a ponadto w żaden sposób nie zostanie ona uszkodzona dzięki swojej elastyczności. Możemy znaleźć dla niej wiele zastosowań również w domu. Nie jest powiedziane, że swoje funkcje spełnia tylko i wyłącznie na magazynach podczas pakowania przesyłek. Chowając na strychu przedmioty, z których obecnie nie korzystamy, jak na przykład buty zimowe wystawiamy je na kurz. W takim przypadku wystarczy owinąć je jedynie folią, a wiosną oszczędzimy sobie ich czyszczenia. Jeśli zastanawiamy się jakie rodzaje oferuje nam folia stretch producent przedstawia w głównej mierze dwa. Są to ręczne folie stretch oraz maszynowa. Wśród nich możemy spotkać na przykład folie transparentną, czarną, kolorową a nawet o wyższej wytrzymałości niż tradycyjna.

Folia stretch poradzi sobie świetnie w przypadku remontu kiedy nie mamy gdzie przetransportować meble. W takim przypadku wystarczy jedynie owinąć je folią, aby po remoncie cieszyć się mniejszym obszarem do sprzątania. Swoje zastosowanie odnajdzie nawet w gastronomi do owijania jedzenia, aby zachowało na dłużej świeżość.