Różnokolorowe kwiatostany trawy pampasowej

Niesamowitą rośliną stosowaną w ogrodzie jest trawa pampasowa. Są różne rodzaje traw do wyboru. Wybiera się je przede wszystkim pod względem koloru. Można np. wybrać najpopularniejszy biały kolor lub ewentualnie kolor żółty, ale okazuje się, że dostępne są również nasiona, z których wyrasta trawa pampasowa o innych kolorach.

Trawy pampasowe uwielbiające stanowiska słoneczne i wilgotne

trawa pampasowa w hurcieMożna np. kupić trawę z wierzchołkami fioletowymi, ciemnofioletowymi, różowymi, czerwonymi. Takie kolory w ogrodzie sprawdzają się doskonale. Są to rośliny wiechlinowate, które nie przyciągają owadów. Trawa pampasowa uwielbia rosnąć w kępach i tak też powinna być sadzona. Kwiatostany trawy pampasowej są piękne. Dla trawy pampasowej siedliskiem naturalnym są stepy południowoamerykańskie. Co ciekawe, roślina ta może osiągać wysokość nawet 3m! Możliwy jest zakup takich roślin jak trawa pampasowa w hurcie – wtedy można posadzić trawę w różnych miejscach w ogrodzie, a do tego wybrać różne kolory. Kwitnienie trawy pampasowej trwa od września do października. Najlepiej uprawiać trawę pampasową na stanowiskach nasłonecznionych. Dobrze jest sadzić trawę w okolicy murów, by uchronić ją przed zimnym wiatrem. Trawę pampasową sadzi się na wiosnę. Najlepiej sadzić ją na podłożach kwaśnych. Bardzo ważne jest podlewanie trawy pampasowej. W okresie letnim trawa pampasowa uwielbia stanowiska wilgotne, dlatego powinna być jak najczęściej podlewana.

O podlewaniu nie można zapomnieć, jeśli trawę pampasową uprawia się w pojemnikach. Liście trawy są dość ostre, dlatego należy się z nimi ostrożnie obchodzić. Wyróżnia się kwiatostany męskie i żeńskie trawy pampasowej. Męskie kwiatostany są mniejsze. Największą wysokość osiągają rośliny w okresie kwitnienia, a więc jesienią. Liście trawy pampasowej mają najczęściej kolor szarozielony.