You are currently viewing Serwisant a tania drukarnia cyfrowa

Serwisant a tania drukarnia cyfrowa

Jestem Mateusz i prowadzę własny serwis we Wrocławiu, gdzie naprawiam sprzęt biurowy taki jak drukarki, faksy, urządzenia wielofunkcyjne i inne. Klienci przywożą do mnie sprzęt, ale jeżeli chodzi o firmy to dojeżdżam do klienta.

Tania drukarnia cyfrowa i naprawa sprzętu

drukarnia cyfrowaSkontaktowała się ze mną tania drukarnia cyfrowa z centrum Wrocławia, gdzie pracownik poprosił abym przyjechał, ponieważ są problemy i druk cyfrowy jest słabej jakości. Już od jakiegoś czasu z nimi współpracuję i zawsze jak coś się dzieje to jadę do nich na miejsce. Pomyślałem, że skoro chodzi o druk to jest problem z tonerem, ale sprawdzę na miejscu. Zawsze mam przygotowane wszystkie niezbędne narzędzia, części i tonery. Wiem, że jest wiele rodzajów sprzętu, różnego producenta i zawsze przed przyjazdem pytam o model, aby wziąć pasujące części. Pojechałem tam od razu i okazało się, że drukarnia przez wzgląd na awarię jest nieczynna a w środku czekał na mnie chłopak, który dzwonił. Wydawało mi się, że jest nowy, ponieważ wcześniej go tutaj nie widziałem. Chłopak zaprowadził mnie do sprzętu i zacząłem pracę. Okazało się, że ten pracownik niedawno przeprowadził się do Wrocławia i pracuje tutaj od kilku dni. W międzyczasie jak rozmawialiśmy to sprawdzałem sprzęt, w którym nie działa druk cyfrowy i okazało się, że skończyły się tonery. Ta drukarnia cyfrowa nigdy nie wzywała mnie do wymiany tonerów, ponieważ takie rzeczy robią sami. Wiedziałem, że chłopak jest nowy, dlatego zdecydowałem, że obciążę go kosztami tylko za tonery, które wymieniłem na nowe.

Powiedziałem mu też, że następnym razem jak zobaczy, że druk jest słaby to ma sprawdzić czy jest tusz i samodzielnie wymienić, bo na pewno mają na zapleczu zapasy. Każda drukarnia na pewno ma dodatkowe tonery, które w każdej chwili mogą się przecież skończyć.